Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio 24 i Telewizja Republika szykują wspólny program

(fot. pixabay.com)

Polskie Radio 24 i Telewizja Republika pracują nad wspólnym programem publicystycznym – dowiedział się ”Presserwis”.

O planowanej wspólnej audycji w zeszłym tygodniu mówił radzie programowej Polskiego Radia, prezentując jesienną ramówkę rozgłośni, jej redaktor naczelny Paweł Badzio. Według naszych informacji część członków rady skrytykowała wówczas pomysł programu z TV Republika. Rada na posiedzeniu w tym tygodniu przyjęła stanowisko, w którym stwierdziła, że pierwszym wyborem w przypadku takiej współpracy powinny być media publiczne.

Redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania potwierdziła ”Presserwisowi”, że stacja planuje z Polskim Radiem 24 program weekendowy, w którym komentowane będą wydarzenia mijającego tygodnia. 

Paweł Badzio odesłał nas do rzeczniczki Polskiego Radia Małgorzaty Kaczmarczyk, a ta stwierdziła, że rada programowa Polskiego Radia nie zajmowała się tą sprawą, a na pytanie, czy takie program jest planowany, nie odpowiedziała. 

Wspólne programy tworzą również inne media: ”Śniadanie w Radiu Zet” (Radio Zet z Polsat News) i ”Salon dziennikarski” (Radio Warszawa, tygodnik ”Idziemy”, wPolityce.pl i TVP Info).

(KOZ, 10.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pawlik za Wojewodę-Mleczko dyrektorem programowym RMF Classic

Magdalena Wojewoda-Mleczko, do tej pory dyrektor programowa ponadregionalnego RMF Classic, objęła nowo utworzone stanowisko dyrektora muzycznego rozgłośni.

Nowym dyrektorem programowym RMF Classic został Paweł Pawlik, dotychczas zastępca Wojewody-Mleczko.

”Jesteśmy przekonani, że ta decyzja pozwoli sprostać nowym wyzwaniom które stoją przed stacją i sprawi, że zarządzanie nią będzie jak najbardziej efektywne” – stwierdziła Ewa Miszczak-Dziurdzik, wiceprezes spółki Radio Muzyka Fakty, nadzorująca od stron programowej RMF Classic i RMF Maxxx.

Paweł Pawlik z RMF Classic związany jest od samego początku. Wcześniej, od 1990 roku, pracował w RMF FM.

Magdalena Wojewoda-Mleczko z wykształcenia jest muzykologiem. W RMF Classic pracuje od października 2004 roku. W maju 2005 roku została dyrektorem programowym stacji.

(KOZ, 13.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY