Dział: PERSONALIA

Dodano: Wrzesień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Izabela Albrychiewicz zostanie prezesem polskiego oddziału Wavemaker

Izabela Albrychiewicz związana jest z MEC i WPP od blisko 20 lat (fot. materiały prasowe)

Izabela Albrychiewicz, CEO domu mediowego MEC w Polsce, stanie na czele polskiego oddziału Wavemaker, który w styczniu 2018 roku powstanie z połączenia MEC i Maxusa (oba należą do GroupM, holding WPP). Jaromir Sroga, obecny prezes Maxusa, będzie head of transformation polskiego oddziału GroupM.

Izabela Albrychiewicz została powołana na stanowisko prezesa Wavemaker przez Tima Castree, globalnego CEO MEC i Wavemaker. Będzie kierowała prawie 300-osobowym zespołem. W rozmowie z „Presserwisem” Albrychiewicz komentowała w środę, że fuzja oznacza dla klientów agencji „większą siłę i możliwości”.

Albrychiewicz związana jest z MEC i WPP od blisko 20 lat. W 2009 roku przejęła kierownictwo, a w 2011 roku objęła stanowisko prezesa polskiego biura MEC. Zasiada w zarządach Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy IAA Polska. Zdobyła tytuł AdMan Roku 2014, przyznawany przez magazyn "Press".

Z kolei Jaromir Sroga jako head of transformation polskiego oddziału GroupM będzie odpowiadał m.in. za nowe projekty specjalistycznych agencji należących do tej struktury i działania związane z transformacją w obrębie agencji grupy, w tym zajmie się fuzją MEC i Maxusa. Będzie raportował bezpośrednio do Anny Lubowskiej, CEO GroupM.

Klientami Maxusa są m.in. Alior Bank, Angelini Pharma Polska, Huawei, Kaufland. Z kolei wśród klientów MEC znajdują się Nationale-Nederlanden, Nestlé, Colgate-Palmolive, Jeronimo Martins, Ikea.


(IKO, 08.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: pożegnanie

Dział: PERSONALIA

Dodano: Wrzesień 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Tadeusz Drzewiecki

(fot. Pixabay.com)

W wieku 69 lat zmarł aktor Teatru Nowego w Poznaniu Tadeusz Drzewiecki. Przez wiele lat związany był z Radiem Merkury.

Tadeusz Drzewiecki pracował w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a także w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, jednak większość zawodowego życie spędził w Teatrze Nowym w Poznaniu. Przez wiele lat związany był z Radiem Merkury, rozgłośnią Polskiego Radia w Poznaniu. W 2007 roku dostał nagrodę na Festiwalu Dwa Teatry za rolę w słuchowisku Roberta Mirzyńskiego, w realizacji Ireny Goszczyńskiej "Czarny Czwartek". Aktor był laureatem m.in. nagrody aktorskiej na XII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę Rasplujewa w „Śmierci Tarełkina”. Został też odznaczony Złotą Odznaką za zasługi dla województwa poznańskiego i odznaką "Zasłużony Działacz Kultury".


(Mackuch, 11.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo