Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora odwołuje promocję książki - wywiadu z Lechem Wałęsą

Wywiad rzeka z Lechem Wałęsą ma trafić do księgarni pod koniec września br. - zapowiada Wydawnictwo W.A.B. (fot. Wydawnictwo W.A.B.)

Agora odwołała spotkanie promujące książkę "Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą" (W.A.B., Grupa Wydawnicza Foksal), które miało odbyć się 18 września br. w jej siedzibie, w Centrum Premier. Autorzy książki mówią o cenzurze, a rzeczniczka Agory tłumaczy sprawę przyczynami organizacyjnymi.

Wywiad rzekę z byłym prezydentem pt. "Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą"  przeprowadzili dziennikarze Andrzej Bober i Cezary Łazarewicz. Książka ma trafić do księgarni 28 września br.

"Gazeta Wyborcza" nie jest patronem medialnym wydania, ale - jak dowiedział się "Presserwis" - zaplanowała szereg działań promocyjnych z udziałem autorów i Lecha Wałęsy. Jednak 5 września br. autorzy i Wydawnictwo W.A.B. otrzymali z "Gazety Wyborczej" informację, że: "spotkanie z Lechem Wałęsą i autorami wywiadu rzeki nie odbędzie się we wskazanym miejscu i czasie". Dziennikarze o zaistniałej sytuacji poinformowali na Facebooku.

- Dowiedzieliśmy się, że kierownictwu "GW" nie spodobał się fragment wypowiedzi Wałęsy na temat jednego z polskich polityków. Podobno chodzi o dwa zdania Wałęsy z całej książki. Komuś zależało na tym, żebyśmy je usunęli - mówi "Presserwisowi" Cezary Łazarewicz. - Jestem w szoku. To pachnie cenzurą. Co ciekawe, o spotkanie, które miało odbyć się 18 września, zabiegała sama "Gazeta" - dodaje Andrzej Bober.

"Presserwis" nieoficjalnie dowiedział się od osoby związanej z Agorą, że sporny fragment wywiadu mógł dotyczyć byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Jednak Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory SA, w odpowiedzi na naszą prośbę o komentarz w sprawie wpisu Łazarewicza na Facebooku jako przyczynę odwołania podaje względy organizacyjne. "Spotkanie zostało odwołane, gdyż mimo naszych usilnych starań, z przyczyn organizacyjnych, jego przygotowanie we wskazanym miejscu i czasie nie było możliwe" - napisała w mailu do naszej redakcji Graboś.

Według autorów książki w tej sytuacji pod znakiem zapytania stanęła także promocja, która miała się odbyć na łamach "GW". - Planowano rozmowy z nami i przedruki fragmentów. Nie wiem, czy do tego dojdzie - mówi Łazarewicz.

Bartosz Kamiński z działu promocji i PR Wydawnictwa W.A.B., Grupy Wydawniczej Foksal pytany o odwołanie promocji książki poinformował krótko: "Zapowiadane na 18 września spotkanie odbędzie się w innym miejscu i terminie, jeszcze na początku października".

(Mackuch, 07.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.