Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Według cenników rynek reklamy telewizyjnej w sierpniu wzrósł

(fot. pixabay.com)

W sierpniu br. cennikowe wpływy reklamowe telewizji wzrosły o 6 proc. w porównaniu z sierpniem ub.r., a liczba wyemitowanych spotów wzrosła o 18,9 proc. 

Jak wynika z danych cennikowych Nielsen Audience Measurement, łączne przychody stacji telewizyjnych wyniosły w sierpniu 1,44 mld zł. Wśród największych wpływy zwiększyły: Polsat (o 10,5 proc. - do 211,3 mln zł) i TVN (o 18,6 proc. - do 148,2 mln zł). Mniejsze przychody miały TVP 2 (o 6,8 proc. - 58,1 mln zł) i TVP 1 (o 32,9 proc. - 55,1 mln zł).

Najwięcej na reklamę w telewizji w sierpniu br. przeznaczyła firma farmaceutyczna Aflofarm – 156,8 mln zł (wzrost o 32,8 proc. rok do roku). Drugi był Unilever - 50 mln zł (wzrost o 49,7 proc. zł), trzeci Polkomtel - 46,4 mln zł (wzrost aż o 294,7 proc.).

Łącznie telewizje monitorowane przez Nielsen Audience Measurement wyemitowały w sierpniu 2,67 mln spotów – o 18,9 proc. więcej, niż rok temu.

(KOZ, 07.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paczuska doradcą prezesa TVP ds. publicystyki i informacji

Marzena Paczuska ma doradzać Jackowi Kurskiemu (fot. Simona Supino / Press)

Marzena Paczuska została doradcą prezesa Telewizji Polskiej do spraw publicystyki i informacji - czytamy w oświadczeniu TVP.

Marzena Paczuska miała spotkać się z Jackiem Kurskim, prezesem TVP i rozmawiać o nowych propozycjach pracy. Kurski miał przygotowane dla niej dwie oferty. - Niezwykle cenię panią dyrektor. Wyjaśnimy sobie kwestie sporne. Przygotowałem dla niej dwa stanowiska. Jedno bardziej zajmujące od drugiego, oba jednak prestiżowe - mówił "Presserwisowi" i Press.pl Jacek Kurski.

7 września br., nocą, już po spotkaniu, na stronach Centrum Informacji TVP opublikowano oświadczenie, z którego wynika, że Paczuska została doradcą prezesa Telewizji Polskiej do spraw publicystyki i informacji.

"Pierwszym projektem, który zostanie jej powierzony do monitorowania i rozwoju to anglojęzyczny kanał informacyjny. Zarząd TVP wyraża zadowolenie z kontynuacji współpracy z redaktor Marzeną Paczuską" - podała TVP. 

Przypomnijmy, że Paczuska została wysłana na urlop, a dzień po wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl, w którym powiedziała: "Nie ma takiego urlopu, z którego się nie wraca", straciła stanowisko, choć formalnie nadal dowodziła redakcją "Wiadomośći". Jej obowiązki przejął najpierw Grzegorz Pawelczyk, a potem Jarosław Olechowski.

Paczuska o swojej sytuacji dowiedziała się z tweeta Klaudiusz Pobudzina, szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. "Etatowych dziennikarzy, pracowników TVP - zwalniają na TT... -:) Super" - tak skomentowała na Twitterze odwołanie ze stanowiska. (TAD)

(TAD, 08.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo