Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Se.pl przeprasza Michała Tuska

Przeprosiny w Se.pl (fot. screen z Se.pl)

Serwis Se.pl (ZPR Media) opublikował przeprosiny Michała Tuska, syna Donalda Tuska. To realizacja wyroku Sądu Apelacyjnego z maja br.

Przeprosiny ukazały się nad serwisem Se.pl. Sprawa dotyczy tekstu z sierpnia 2012 roku, autorstwa Marcina Młynarczyka, pt. "Michałowi Tuskowi grozi do 10 lat więzienia". Artykuł zawierał streszczenie rozmowy z Tomaszem Kwiatkiem, prezesem Stowarzyszenia "Stop Korupcji", opublikowanej w "Gazecie Polskiej Codziennie". W tekście napisano, że - zdaniem Kwiatka - "istnieje poważne podejrzenie, że syn premiera Michał Tusk dopuścił się dwóch poważnych przestępstw".

Tusk, którego reprezentował mec. Roman Giertych, złożył w związku z tym artykułem pozew o ochronę dóbr osobistych. W październiku 2014 roku Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał, że doszło do naruszenia godności i dobrego imienia syna byłego premiera, nakazał przeprosiny i 30 tys. zł zadośćuczynienia.

9 maja br. sąd apelacyjny podtrzymał wyrok, nakazując przeprosiny (przez siedem dni na stronie głównej Se.pl) i zmniejszając zadośćuczynienie do 5 tys. zł.

Press

Przeprosiny w Se.pl (fot. screen z Se.pl)


(JM, 06.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.