Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cezary Gmyz nie zamierza przepraszać za "nazistowskiego wydawcę"

Tak na Twitterze z "Faktem" dyskutował Cezary Gmyz (screen Twitter.com)

1 września br. Cezary Gmyz określił wydawcę "Faktu" - Ringier Axel Springer Polska - "nazistowskim wydawcą". RASP zapowiedział pozew. Jak dowiedział się "Presserwis" Cezary Gmyz nie zamierza przepraszać.

1 września "Fakt" odnosząc się do informacji, którą podał "Presserwis" i Press.pl zamieścił na Twitterze wpis: "Wyciekła instrukcja dla dziennikarzy #TVP. Internauci oburzeni fakt.pl". Chodzi o instrukcję przekazaną dziennikarzom TVP przez Klaudiusza Pobudzina, aby w kontekście rocznicy wybuchu II wojny światowej nie mówili "hitlerowcy" czy "naziści", tylko "Niemcy".

W odpowiedzi na wpis "Faktu" Cezary Gmyz napisał: "Jest coś w tym wysoce niestosownego, że to Fakt się oburza. Nie sądzisz, że powinniście milczeczeć @RobertFelus mając nazistowskiego wydawcę".

Odpowiedź wydawcy była natychmiastowa. - Porównanie Cezarego Gmyza uważamy za niedopuszczalne w każdym wymiarze i w związku z tym podejmujemy odpowiednie kroki prawne - powiedziała "Presserwisowi" i Press.pl Agnieszka Odachowska, dyrektor komunikacji korporacyjnej Grupy Onet-RASP.

Jak dowiedział się "Presserwis" Cezary Gmyz w piątek otrzymał pismo przedprocesowe od RASP. Dziennikarz nie zamierza jednak przepraszać i skierował pismo do adwokata. Na Twitterze napisał z kolei: "Prowadziłem samochód. Więc dopiero teraz widzę, że Fakt usunął swojego twitta na który odpowiadałem. Ja swojego nie usunąłem".

W "Press" (05-06/2017) opisujemy, jak Gmyz pomylił posadę ambasadora z rolą korespondenta zagranicznego.

Więcej przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu "Presserwisu".

Press

Cezary Gmyz korespondentem TVP w Berlinie został we wrześniu ub.r., a już w styczniu trafił do rankingu stu najbardziej żenujących mieszkańców stolicy Niemiec. W "Press" (05-06/2017) opisujemy, jak Gmyz pomylił posadę ambasadora z rolą korespondenta zagranicznego.

(JOK, 02.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer obniża cenę "Szczypty Magii", chcąc zwiększyć sprzedaż

Dwumiesięcznik "Szczypta Magii" wcześniej ukazywał się jako "Magiczne Historie"

Dwumiesięcznik "Szczypta Magii" (Wydawnictwo Bauer) od numeru 5/2017 ukazuje się w cenie 2,99 zł - wcześniej kosztował 3,50 zł.

"Szczypta Magii" to dwumiesięcznik o charakterze ezoterycznym. Od sierpnia br. cena pisma spadła z 3,50 do 2,99 zł. Liczba stron pozostała niezmieniona (52). - Cenę obniżyliśmy, by zwiększyć atrakcyjność magazynu dla czytelniczek. Nie bez znaczenia było również to, że konkurencyjne magazyny mają cenę nie wyższą niż trzy złote. Liczymy na wzrost sprzedaży – informuje Karina Hadyś, dyrektor wydawnicza w Wydawnictwie Bauer. Dwumiesięcznik ma odświeżony layout, rozbudowaną rubrykę Czarodziejski Zielnik. Redaktor naczelną pozostaje Marcela Banaszczyk. Wydawca nie udziela informacji o nakładzie.

Press

(JOK, 03.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo