Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Kerger redaktorem naczelnym Wnp.pl, łączy redakcje czterech serwisów

Rafał Kerger jest obecnie redaktorem naczelnym czterech serwisów w Grupie PTWP (fot. archiwum własne)

Rafał Kerger w sierpniu br. został redaktorem naczelnym Wnp.pl. To już czwarty serwis, którym zarządza w Grupie Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Jego zadaniem jest stworzenie jednego newsroomu dla redakcji internetowych.

Rafał Kerger jest obecnie redaktorem naczelnym czterech serwisów w Grupie PTWP: Portalsamorzadowy.pl (zajmujący się tematyką od edukacji do gospodarki odpadami, skierowany do firm z sektora komunalnego, samorządowców i urzędników); Parlamentarny.pl (o tematyce politycznej); PulsHR.pl (o rynku pracy, skierowany do dyrektorów personalnych i HR-owców), a od sierpnia br. także Wnp.pl (poświęcony przemysłowi, m.in. górnictwu, energetyce, sektorowi nafty i chemii oraz budownictwu).
Dotychczas serwis Wnp.pl działał wspólnie z redakcją periodyku "Nowy Przemysł". Teraz jego redakcja została wyodrębniona.

- Rozpoczynamy proces tworzenia jednego newsroomu dla tych czterech redakcji internetowych. Chcemy wykorzystać efekt synergii i doprowadzić do lepiej zorganizowanej i efektywniejszej pracy. W tym momencie zespół liczy 31 osób, ale planujemy go jeszcze wzmocnić. W ramach pierwszych decyzji wyodrębniliśmy np. trzyosobowy dział wideo dla wszystkich serwisów – mówi Rafał Kerger.

Nowy naczelny ma w planach także zmianę layoutów stron poszczególnych serwisów i wdrożenie nowych funkcjonalności. - To jednak plany na kolejne miesiące – mówi.

Grupa PTWP miała w pierwszym kwartale 2017 roku niecałe 12 mln przychodu i 1,567 mln zł straty netto. PTWP jest wydawcą czasopism: "Nowy Przemysł", "Rynek Zdrowia", "Farmer", "Rynek Spożywczy" oraz serwisów: Wnp.pl, Rynekzdrowia.pl, Portalspozywczy.pl, Dlahandlu.pl, Rynekaptek.pl, Propertynews.pl, Farmer.pl. Organizuje też wydarzenia, m.in. European Economic Congress.

(JOK, 02.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Sołtys prowadzi program wideo "Pulsu Biznesu"

Program Pawła Sołtysa emitowany będzie od poniedziałku do piątku o 16.30

"Puls Biznesu" (Bonnier Business Polska) na swojej stronie Pb.pl zaczął emitować od 30 sierpnia br. pierwszy cykliczny program wideo: "Puls dnia".

To autorski serwis ekonomiczny Pawła Sołtysa, w którym dziennikarz podsumowuje wydarzenia gospodarcze i rozmawia z zaproszonymi gośćmi. Każde wydanie ma trwać ok. 10 minut. Premierowe odcinki emitowane są od poniedziałku do piątku o 16.30 i dostępne na stronie Pb.pl.

Paweł Sołtys od lutego odpowiada w Bonnier Business Polska za rozwój projektów audiowizualnych spółki. W sierpniu br. wrócił na antenę radiowej Trójki, z której został zwolniony pod koniec ub.r.

(KOZ, 03.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo