Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Kowalczyk redaktorem naczelnym Expressu Ilustrowanego i Dziennika Łódzkiego

Marcin Kowalczyk (fot. Grzegorz Gałasiński / Polska Press)

Marcin Kowalczyk od 1 września br. jest redaktorem naczelnym Expressu Ilustrowanego oraz Dziennika Łódzkiego.

Marcin Kowalczyk od września odpowiedzialny jest za rozwój obu dzienników wydawanych przez Polska Press w Łodzi: Dziennika Łódzkiego oraz Expressu Ilustrowanego. Tytuły zachowują swój odrębny charakter.

Marcin Kowalczyk z Polska Press i dziennikami regionalnymi związany jest od ponad 25 lat. Zaczynał w 1991 roku w Dzienniku Łódzkim, w którym pracował do 2001 roku, kiedy został redaktorem naczelnym Expressu Ilustrowanego. Przez 10 lat pracy w Dzienniku Łódzkim był  m.in. szefem działu miejskiego, szefem działu krajowego, zastępcą redaktora naczelnego i p.o. redaktora naczelnego. Jest m.in. laureatem nagrody Redaktor Naczelny Roku przyznanej przez branżowy magazyn Media&Marketing Polska. W ostatnich latach uczestniczył w pracach jury prestiżowych konkursów dziennikarskich, w tym Grand Press oraz Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press.

Dotychczasowy redaktor naczelny Dziennika Łódzkiego - Robert Sakowski - rozstał się ze spółką.

(01.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konrad Majszyk po 18 latach odchodzi z mediów, zaczyna pracę w PLL LOT

Konrad Majszyk w dziennikarstwie pracował 18 lat (fot. archiwum prywatne)

Konrad Majszyk przechodzi z "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes) do biura komunikacji korporacyjnej Polskich Linii Lotniczych LOT.

Konrad Majszyk w spółce będzie odpowiadał za relacje z mediami i działanie biura prasowego. Został zastępcą Adriana Kubickiego, dyrektora komunikacji korporacyjnej LOT.

- To nie tak, że uciekam z dziennikarstwa, bo jest w złej kondycji. "Dziennik Gazeta Prawna" to tytuł, w którym czułem się spełniony. Chciałem jednak spróbować czegoś nowego. Uznałem, że jeśli przechodzić na drugą stronę, to do spółki z branży, o której dużo wiem i w której dużo się dzieje – mówi Konrad Majszyk. - LOT jest dziś w kluczowym momencie. Spółka dynamicznie się rozwija, rozbudowuje siatkę połączeń i po raz pierwszy od lat wypracowuje zysk. Jednocześnie nie może korzystać z pomocy publicznej przez najbliższych 10 lat, a to oznacza, że na bezwzględnym i konkurencyjnym rynku musi osiągnąć rentowność i stabilność, jak przedsiębiorstwo prywatne. Dlatego to pasjonujący czas, ale też wyzwanie - tłumaczy.

Od kwietnia 2012 roku Konrad Majszyk pracował jako dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej", zajmując się transportem, infrastrukturą, logistyką, spółkami budowlanymi i energetyką. W latach 2003-2012 był dziennikarzem "Rzeczpospolitej" i "Życia Warszawy". Wcześniej związany był z "Super Expressem" i "Życiem". W zawodzie dziennikarskim był 18 lat.

(KOZ, 01.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo