Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Infor, wydawca "DGP", obchodzi 30-te urodziny

Ryszard Pieńkowski (fot. Rafał Meszka / Infor)

1 września 2017 r. przypada 30-ta rocznica powstanie Inforu, wydawcy "Dziennika Gazety Prawnej". Z tej okazji w czwartkowym "DGP" ukazał specjalny materiał prezentujący historię firmy.

Założycielem i głównym autorem sukcesu Grupy Infor jest Ryszard Pieńkowski, który kieruje założoną przez siebie spółką od 1987 roku. W tym czasie udało mu się przekształcić kilkuosobową firmę w jednego z największych w Polsce dostawców informacji prawno-gospodarczej.

Infor na początku działalności występował jako Biuro Informacji Organizacyjno-Prawnej Inform - zajmował się produkcją i sprzedażą segregatorów z tematycznie poukładanymi kserokopiami Dzienników Ustaw i Monitorów Polskich. Wydawnictwo nosiło tytuł "Prawo Rzemieślnika", a po czterech latach zostało przekształcone w tygodnik "Prawo Przedsiębiorcy".

Ciągłe zmiany przepisów sprawiły, że lawinowo rosło zainteresowanie wydawanymi przez Infor poradniczymi czasopismami dla księgowych, przedsiębiorców, menedżerów i prawników. Siedem lat po założeniu firmy, w 1994 roku, Ryszard Pieńkowski stworzył "Gazetę Prawną", która dziś ukazuje się jako "Dziennik Gazeta Prawna". 

* * *

Ryszard Pieńkowski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania UW oraz w Szkole Głównej Handlowej. Swoje życie zawodowe związał z zarządzaniem i organizacją pracy w firmach o różnym profilu działalności. Od najmłodszych lat zainspirowany osiągnieciami Samuela Waltona, twórcy Wal Mart-u, a także Jacka Welcha, twórcy m.in. General Electric.

(CP, 31.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: sprawa Ziętary

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

1 września minie 25 lat od porwania Jarosława Ziętary

W październiku ub.r na ścianie kamienicy przy ul. Kolejowej w Poznaniu została odsłonięta tablica poświęcona pamięci Jarosława Ziętary

25 lat temu porwany i zamordowany został Jarosław Ziętara, dziennikarz "Gazety Poznańskiej". Do dziś sprawcy zbrodni nie zostali skazani, a ciała nie odnaleziono.  

Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym "Gazety Poznańskiej". Pisał także o aferach gospodarczych (wcześniej pracował we "Wprost" i "Gazecie Wyborczej"). 24-letni dziennikarz został porwany 1 września 1992 roku.

- Spotkamy się na chwilę w gronie znajomych przed domem przy ulicy Kolejowej w Poznaniu. To stąd Jarek 25 lat temu wyszedł do pracy. Nigdy do niej nie dotarł - przypomina w rozmowie z "Presserwisem" dziennikarz Krzysztof M. Kaźmierczak, przedstawiciel Komitetu Społecznego "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary" i współautor wydanej przed dwoma laty książki (z Piotrem Talagą) "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa". Dzięki staraniom Komitetu w listopadzie ub.r. na ścianie kamienicy przy ul. Kolejowej została odsłonięta tablica poświęcona pamięci Jarosława Ziętary.

- Jestem rozczarowany. Minęło ćwierć wieku, a sprawcy porwania i mordercy nie zostali skazani. Na całej linii zawiodło państwo polskie. Przez 19 lat niewiele zrobiono, by wyjaśnić okoliczności tej sprawy. Śledztwo na dobre ruszyło dopiero sześć lat temu. W międzyczasie zniszczono wiele dowodów i zatarto mnóstwo śladów - mówi Kaźmierczak.

O podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary krakowska prokuratura oskarżyła byłego senatora Aleksandra G. Jego sprawa toczy się w poznańskim sądzie. Odpowiada z wolnej stopy. Jednocześnie Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo w sprawie dwóch byłych ochroniarzy, którzy uczestniczyli w porwaniu i morderstwie Jarosława Ziętary. Według dotychczasowych ustaleń dziennikarz był na tropie m.in. przemytu alkoholu na ogromną skalę, dlatego wydano na niego wyrok.  

(Mackuch, 31.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo