Temat: pożegnanie

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pogrzeb Grzegorza Miecugowa odbędzie się w piątek (1.09)

- Był mistrzem w tym zawodzie, a do tego człowiekiem ciepłym, dobrym, cierpliwym - mówi o Grzegorzu Miecugowie Magda Jethon (fot. TVN/Piotr Mizerski)

Pogrzeb Grzegorza Miecugowa odbędzie się w najbliższy piątek (1 września) o godz. 11 na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Grzegorz Miecugow zmarł na nowotwór płuc w sobotę 26 sierpnia br.
Do szpitala trafił 9 sierpnia. Miał 61 lat. "To był dziennikarz czystej wody, zbudowany z wiedzy i pasji do tego zawodu" - wspominał Miecugowa w pożegnalnym materiale "Faktów" TVN założyciel tej stacji Mariusz Walter.

31 sierpnia ks. Kazimierz Sowa i ks. Andrzej Luter zapraszają wszystkich, którzy chcą pożegnać Grzegorza Miecugowa do kościoła Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym 20. O godz. 19 zostanie odprawiona w tej intencji msza święta.

(JOK, 30.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK: Platforma NC+ rozpoczynała świadczenie usług bez zgody konsumentów

(fot. pixabay.com)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdecydował, że część byłych i obecnych abonentów platformy NC+ ma otrzymać zwrot poniesionych kosztów lub możliwość bezpłatnego korzystania z usług.

Postępowanie przeciwko spółce ITI Neovision, operatorowi NC+, zostało wszczęte w grudniu 2015 roku m.in. po skargach konsumentów. Wykazało ono, że mogło dojść do nieprawidłowości przy zawieraniu lub przedłużaniu umów zawieranych na odległość, głównie przez telefon.

Jak przypomina UOKiK, przedłużenie umowy w świetle ustawy o prawach konsumenta traktowane jest jak zawarcie nowej umowy. Zgodnie z przepisami konsumentowi w obu tych przypadkach przysługuje 14 dni na bezpłatne odstąpienie od kontraktu. Rozpoczęcie korzystania z usług przed upływem tego terminu musi nastąpić na wyraźne żądanie klienta. Jak podał Urząd, platforma NC+ rozpoczynała świadczenie usług bez wyraźnej zgody konsumentów. Ponadto wprowadzała w błąd, twierdząc, że początek korzystania z usług oznacza brak możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Spółka stała na stanowisku, że usługa dostępu do telewizji stanowi dostarczanie treści cyfrowych, które objęte jest wyjątkiem ustawowym – poinformował UOKiK.

Urząd ustalił również, że w latach 2013-2014 spółka w ogóle nie informowała części konsumentów o możliwości rezygnacji z kontraktu i nie dostarczała w terminie potwierdzenia zawarcia lub zmiany warunków umów.

UOKiK podał, że spółka zobowiązała się do zmiany zakwestionowanych praktyk oraz rekompensaty dla konsumentów. W ciągu sześciu miesięcy będzie musiała przyznać byłym i obecnym abonentom określone korzyści.

Do czasu zmiany praktyki ITI Neovision zobowiązała się również do uwzględniania reklamacji konsumentów, których nieprawidłowo poinformowała o braku możliwości odstąpienia od umowy ze względu na rozpoczęcie świadczenia usług i odmówiła im prawa do rezygnacji z kontraktu w ciągu 14 dni.


(KOZ, 31.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo