Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizji Biełsat wystarczy pieniędzy tylko do końca roku

Roczny budżet telewizji Biełsat wynosi blisko 27 mln zł

Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor telewizji Biełsat, poinformowała, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zrezygnowało z finansowania stacji, a to oznacza, że pieniędzy wystarczy im tylko do końca 2017 roku.

„Umowa o finansowaniu Biełsatu została przez MSZ wypowiedziana. Na razie Biełsat podtrzymuje TVP - co będzie dalej?” - napisała Agnieszka Romaszewska-Guzy 26 sierpnia br. na Twitterze. W rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor TV Biełsat przyznała, że stacji grozi zamknięcie. Jak poinformowała, już w grudniu ub.r. ministerstwo zmniejszyło budżet telewizji z 17 mln zł do 5,6 mln zł, które przyznano jej w 2017 roku, a następnie wypowiedziało telewizji umowę, na podstawie której co roku przyznawano środki. Dotychczas Biełsat przede wszystkim była utrzymywana z pieniędzy MSZ, a także z TVP i ze źródeł międzynarodowych (roczny budżet telewizji Biełsat wynosi blisko 27 mln zł - podała dyrektor stacji).

Ustrzec Biełsat przed likwidacją mogłaby TVP, gdyby uznała, że będzie utrzymywać stację. „Na razie jednak takich decyzji nie ma" – powiedziała dyrektor TV Biełsat. Jej zdaniem decyzja o istnieniu stacji znajduje się nie w MSZ, lecz w rękach polskiego rządu. Romaszewska-Guzy dodała, że "czyni starania o uwzględnienie finansowania stacji przez polski rząd w przyszłorocznym budżecie".

(IKO, PAP, 28.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

3 mln widzów oglądało zwycięstwo Polaków z Finami

Polacy wygrali z Finami 3:0 (fot. materiały prasowe Polsatu)

Sobotni mecz Polska-Finlandia podczas Lotto Eurovolley Poland 2017 w Polsacie i Polsacie Sport śledziło średnio 3 miliony widzów.

Podczas spotkania, które polska reprezentacja wygrała 3:0, Polsat był liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych, osiągając udziały 19,3 proc. w grupie 4+ i 24,1 proc. w grupie 16-49. W sumie podczas meczu Polsat i Polsat Sport przyciągnęły 23,9 proc. widzów w grupie wszystkich badanych i 27,2 proc. w grupie komercyjnej.

Ostatnie spotkanie fazy grupowej Mistrzostw Europy Polacy zagrają dzisiaj w Gdańsku, a ich rywalem będzie Estonia. Początek meczu w Polsacie i Polsacie Sport o godz. 20.30.

Mecz Polaków z Serbią podczas Lotto Eurovolley Poland 2017 oglądało w Polsacie i Polsacie Sport średnio 3,5 mln widzów.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 28.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo