Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Jagielski odchodzi z PAP

Wojciech Jagielski zdobył nagrodę specjalną Grand Press 15-lecia

Reporter Wojciech Jagielski rozstaje się z Polską Agencją Prasową, w której pracował przez ostatnie pięć lat.

Wojciech Jagielski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poinformował, że złożył wypowiedzenie w połowie lipca br., lecz nie chciał podać powodu rozstania z agencją.

Jagielski jest byłym dziennikarzem działu zagranicznego "GW". W dzienniku tym pracował przez 21 lat. Wcześniej, w latach 1986–1991, był dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej, do której powrócił w 2012 roku. "Wojciech Jagielski po ponad 20 latach wrócił do pracy w PAP. Chcemy przy jego pomocy odbudować w agencji gatunek dziennikarski, który można nazwać analizą" - komentował wtedy Jerzy Paciorkowski, ówczesny prezes PAP.

Jagielski jest autorem kilku książek, m.in. "Nocni wędrowcy" i "Modlitwa o deszcz". Zdobył wiele dziennikarskich nagród, w tym Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera, Nagrodę im. Dariusza Fikusa i nagrodę specjalną Grand Press 15-lecia.


(IKO, 26.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: pożegnanie

Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Miecugow nie żyje

Grzegorz Miecugow (screen z Youtube.com / Ilustrowany Tygodnik Powiatowy)

Grzegorz Miecugow, współtwórca "Faktów" TVN i prowadzący "Szkło kontaktowe" w TVN 24 nie żyje.

Grzegorz Miecugow zmarł w sobotę, 26 sierpnia br. w wieku 61 lat. Dziennikarz od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową.Grzegorz Miecugow urodził się 22 listopada w Krakowie jako syn znanego publicysty i dziennikarza Brunona Miecugowa. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie i Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Karierę medialną rozpoczął w 1980 roku w redakcji lokalnego warszawskiego radia, do czego zachęciła go dziennikarka Bożena Helbrecht. Jednym z jego pierwszych rozmówców był reżyser Krzysztof Zanussi. Na żywo zadebiutował w Polskim Radiu w 1981 roku u boku Jerzego Rosołowskiego. W 1984 roku był redaktorem programów dla dzieci w radiowej Czwórce. Przygotowywał także programy "Między nami", "Bublotekę" i "Muzykę nocą". W lutym1987 roku został szefem "Zapraszamy do Trójki". Z programem III Polskiego Radia związany był cztery lata.

Po odejściu z Trójki przeszedł do TVP – był prezenterem i wydawcą głównego programu informacyjnego Telewizji Polskiej. Karierę prezentera rozpoczynał w wieczornych "Wiadomościach", a następnie zaczął prowadzić główne "Wiadomości".

W 1997 roku został współtwórcą "Faktów" w nowo powstałej stacji TVN. Grzegorz Miecugow tworzył dział publicystyki i reportażu. Był również prowadzącym weekendowe wydania "Faktów". W 1999 roku odszedł z TVN, ale po dwóch latach wrócił, by współpracować przy tworzeniu nowego kanału informacyjnego TVN 24. W 2001 roku poprowadził pierwszą polską edycję reality show "Big Brother" (w kolejnych zastąpiła go Martyna Wojciechowska).
W TVN 24 prowadził jeszcze programy "Cały ten świat", "Gość poranny", "Inny punkt widzenia". Od 2005 roku był twarzą "Szkła kontaktowego". W stacji TVN 24 pracował ostatnio na stanowisku dyrektora działu publicystyki.

(IKO, 26.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo