Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Sport HD trafi na MUX 8

(fot. pixabay.com)

W 2018 roku Telewizja Polska uruchomi na ósmym multipleksie telewizji naziemnej TVP Sport HD.

TVP Sport HD ma znaleźć się na MUX 8 już przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi, które odbędą się w lutym. - Jest naszą ambicją, żeby już igrzyska olimpijskie w Pyeongchang były w otwartej antenie, w TVP Sport HD - zapowiedział w czwartek podczas briefingu z dziennikarzami Jacek Kurski, prezes TVP.

- Wchodzenie na MUX 8 z niepełną ofertą jest bez sensu, więc zajmiemy trzy sloty - mówi członek zarządu TVP Maciej Stanecki‎. Nie chciał jednak podać, jaki kanał obok TVP Sport HD (zajmie dwa sloty) TVP zdecyduje się zaoferować na MUX 8.

Dziś TVP Sport jest kanałem płatnym dla operatorów płatnej telewizji. Stanecki pytany, czy będą nadawane dwie stacje pod marką TVP Sport, stwierdził: - Jest to rozważane, bo mamy tyle praw, że jest to możliwe.


(KOZ, 25.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska jesienią pokaże nowe teleturnieje i seriale

(fot. Screen z Youtube)

Trzy teleturnieje - "The Wall. Wygraj marzenia", "Rodzina wie lepiej" i "Koło fortuny" - wprowadzą do jesiennej ramówki TVP 1 i TVP 2. Nowe seriale telewizji publicznej to: "Miasto skarbów", "Pod wspólnym niebem" i "Korona królów".

Teleturniej "The Wall. wygraj marzenia" emitowany będzie w TVP 1 w piątki o 20.25 (od 22 września). Od poniedziałku do piątku o 18.25 (od 28 sierpnia) w Jedynce oglądać będzie można rodzinny teleturniej ”Rodzina wie lepiej” (robocza nazwa brzmiała ”Ryzyk-fizyk”). Z kolei w ramówce TVP 2 od 10 września znajdzie się, powracający po przerwie, teleturniej ”Koło fortuny”.

TVP 2 od września emitować będzie dwa nowe seriale: kryminalny ”Miasto skarbów” (w czwartki o 21.40, od 14 września) i komediowy ”Pod wspólnym niebem” (w piątki o 22.10, od 15 września). Trzeci nowy serial - ”Korona królów” o Kazimierzu Wielkim - zadebiutuje w TVP 1 w listopadzie.

Do TVP 2 powróci magazyn kryminalny ”997” Michała Fajbusiewicza (w czwartki o 22.35, od października). Dwójka w jesiennej ramówce umieści nowe sezony programów ”The Voice of Poland”, ”Bake off - Ale ciacho!” i ”Pierwsza randka”. Jedynka kontynuować będzie m.in. ”Dziewczyny ze Lwowa”, ”Komisarza Alexa”, ”Komisariat”, ”Ojca Mateusza” oraz program ”Rolnik szuka żony”.

Dwa razy w miesiącu TVP 1 ma nadawać widowisko ”Wielki test. Polacy stulecia”. Jedynka planuje dwie premiery Teatru Telewizji w miesiącu.

Wśród nowych propozycji TVP 1 znajdą się m.in. ”Mam prawo” (w piątki o 17.30) i ”Miasto gniewu” (w środy o 22.35). Ponadto jesienią widzowie Jedynki zobaczą dwa nowe programy katolickie: poradnikowy ”Rodzinny Express” (w piątki o 9.30) i ”Studio Raban” dla młodzieży (w soboty o 12).

Premierowe pozycje TVP planuje również na sezon zimowy. W grudniu do ramówki TVP 1 trafi serial ”Pensjonat nad rozlewiskiem” (kolejna część sagi ”Nad rozlewiskiem”) oraz nowe odcinki ”Blondynki” z Natalią Rybicką w roli głównej.

Więcej przeczytasz w Presserwisie.


(KOZ, 25.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo