Temat: internet

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad połowa odsłon w polskiej sieci pochodzi z przeglądarek bez wtyczki Flash

Duży skok "porzuceń" technologii Flash zanotowano w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W lipcu ub.r. była to tylko jedna trzecia odsłon, w tym roku prawie dwie trzecie (fot. materiały prasowe)

Z badania GemiusPrism wynika, że w lipcu br. 61,5 proc. odsłon w polskim internecie wykonano na przeglądarkach bez zainstalowanej wtyczki Flash. Pięć lat temu wskaźnik ten był prawie dziesięć razy niższy i wynosił zaledwie 6,4 proc.

Wtyczka Flash, która przez wiele lat była jednym z podstawowych narzędzi do wyświetlania animowanych elementów stron internetowych i reklam, przestanie być wspierana do 2020 roku. Już teraz widać stały spadek liczby użytkowników, którzy mają ją zainstalowaną, jak i stron, które z niej korzystają. Obecnie technologię Flash zastępuje HTML5.

(JM, 21.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Holendrzy przechodzą na system telewizji cyfrowej DVB-T2

W Polsce DVB-T2 testowano m.in. z nadajnika zlokalizowanego na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (fot. pwlodkowski/pixabay.com)

KPN - holenderski operator telewizyjny, przygotowuje się do przełączenia naziemnej telewizji cyfrowej na system DVB-T2.

Firma KPN nadaje w cyfrowym systemie naziemnym płatną platformę pod marką Digitenne. Operator rozpoczął właśnie przygotowania do przejścia na system DVB-T2 i kodowanie HEVC (H.265), które zapewnia wyższą jakość obrazu z mniejszym wykorzystaniem pasma niż używane w Polsce DVB-T i kodowanie MPEG-4 (H.264).
Serwis broadbandtvnews.com podaje, że zmiana podyktowana jest nie tylko względami praktycznymi, ale także zapisami w odnowionej w styczniu 2017 roku koncesji dla operatora.

Jak informowaliśmy, do przejścia na HEVC i DVB-T2 przygotowują się również Czesi, którzy uruchomili dodatkowy multipleks wykorzystujący tę technologię. Ma on docelowo objąć swoim zasięgiem większość populacji kraju. O podobnych planach mówi się także w Polsce. Uruchomienie DVB-T2 umożliwiłoby nadawanie wszystkich kanałów naziemnych w jakości HD - do testów i promocji technologii w przyszłości może być wykorzystany multipleks MUX 5.

(TAD, 25.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo