Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski na festiwalu w Kielcach. Kayah wystąpiła w Sopocie

Jacek Kurski, prezes TVP, podczas występu Bayer Full (screen vod.tvp.pl)

19 sierpnia br. TVP 1 transmitowała koncert "Gwiazdy letniego nieba", który odbył się w Kielcach, a TVN - "Top of the Top Sopot Festival". Na jednym gościem był Jacek Kurski, na drugim występowała Kayah.

Koncert w Kielcach rozpoczął się o 20.20, był wspólnym przedsięwzięciem TVP i władz stolicy regionu świętokrzyskiego dla ofiar nawałnic. W Amfiteatrze Kadzielnia był Jacek Kurski. Prezes TVP wyraził nadzieję, że ten nowy format muzyczny od przyszłego roku będzie nowym festiwalem. "Nie będzie konkurencyjny dla Opola, bo polską muzykę stać na co najmniej dwa festiwale: jeden przed wakacjami, drugi być może tuż po wakacjach" – powiedział Kurski. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły Lombard, Feel, Bayer Full oraz Natalia Kukulska, Urszula, Katarzyna Cerekwicka i Kasia Moś. Koncert poprowadzili Edyta Herbuś i Tomasz Wolny. 20 sierpnia br. o 23.30 najciekawsze fragmenty koncertu pokazało TVP Info. Prezes TVP dzień po koncercie napisał na Twitterze: "Widzowie TVP nie zawiedli! Ponad milion zł dla ofiar nawałnic dzięki wspaniałemu koncertowi w Kielcach! #Polskapomaga".

Także w sobotę 19 sierpnia br., tyle że na antenie TVN, emitowany był "Top of the Top Sopot Festival". Na scenie tego dnia pojawili się m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska, Anna Wyszkoni. "Top of the Top Sopot Festival" trwał od 18 do 20 sierpnia br. w Operze Leśnej. Każdego dnia zaczynał się o 19.30.

Przypomnijmy, że Jacek Kurski nie zgodził się na występ Kayah na koncercie z okazji 50-lecia pracy artystycznej Maryli Rodowicz w ramach festiwalu w Opolu. Konflikt pomiędzy artystami a prezesem TVP sprawił, że 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu ma się odbyć dopiero 15 i 16 września br. Nie udało się zorganizować go w pierwotnym terminie, czyli od 9 do 11 czerwca br.

O uwagę widzów walczył także Polsat, który transmitował Festiwal Weselnych Przebojów Mrągowo 2017 w piątek 18 sierpnia od godz. 20.05. Na scenie w Mrągowie wystąpili m.in. Krzysztof Krawczyk, Weekend, Paulla, Masters, Top One, Dwa Plus Jeden, Wojciech Gąssowski, Classic i Milano. Koncert poprowadzili Elżbieta Romanowska, Agnieszka Hyży i Rafał Maserak.

 Sprostowanie

W artykule pt. "Kurski na festiwalu w Kielcach. Kayah wystąpiła w Sopocie", opublikowanym na press.pl w dniu 21.08.2017 r. nieprawdziwa jest informacja, że Jacek Kurski nie zgodził się na występ Kayah na koncercie z okazji 50-lecia pracy artystycznej Maryli Rodowicz w ramach festiwalu w Opolu.
Jacek Kurski - Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A."

(JOK, 21.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cyfrowy Polsat w systemie PPV pokaże bokserską galę z Las Vegas

(fot. pixabay.com)

Cyfrowy Polsat i serwis Ipla rozpoczęły sprzedaż dostępu do gali bokserskiej w hali T-Mobile Arena w Las Vegas, podczas której walczyć będą Floyd Mayweather i Conor McGregor. Cena usługi w systemie pay-per-view wynosi 40 zł.

Gala rozpocznie się o godz. 3 w nocy z soboty 26 na niedzielę 27 sierpnia. Obejmuje cztery pojedynki. Zamówienia w internetowym i w telefonicznym centrum obsługi klienta będą przyjmowane aż do momentu rozpoczęcia walki wieczoru, ale ze względów technicznych Cyfrowy Polsat gwarantuje dostęp do wydarzenia dla zamówień złożonych do godziny 2 w nocy 27 sierpnia.

Galę z Las Vegas będą mogli obejrzeć na żywo także internauci za pośrednictwem telewizji internetowej Ipla – w serwisie www.ipla.tv oraz aplikacji Ipla na komputery z systemem Windows, wybrane modele Smart TV, urządzenia Netia Player oraz urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

(MAC, 21.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo