Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN przekłada premiery, bo Polsat w tym czasie pokazuje mecz

Hubert Urbański (fot. mat. pras. Grupy TVN)

TVN z powodu meczu Polska-Kazachstan w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej opóźni wprowadzenie do ramówki premierowych programów.

Eliminacyjne spotkanie Polaków, które rozegrane zostanie 4 września o 20.45, transmitować będzie Polsat. - To może być mecz decydujący o awansie polskiej reprezentacji do Mistrzostw Świata i uznaliśmy, że rozpoczynanie sezonu w takim momencie byłoby niezbyt rozsądne - wyjaśnia Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Dlatego TVN pierwszy odcinek teleturnieju "Milionerzy" pokaże we wtorek 5 września, a "Druga szansa" i "Ślub od pierwszego wejrzenia" rozpoczną się w kolejny poniedziałek - 11 września.

- To dobry i przemyślany ruch. Mecze reprezentacji przyciągają duże grono widzów, więc lepiej ze startem pozycji chwilę poczekać, zwłaszcza że to początek sezonu jesiennego - mówi Katarzyna Baczyńska, TV director w domu mediowym Codemedia.

TVN już wcześniej z powodu meczu polskiej reprezentacji, transmitowanego przez konkurencję, zmieniał ramówkę, np. 26 marca br. stacja nie wyemitowała talent show "MasterChef Junior", bo rozgrywane było spotkanie Czarnogóra-Polska. Z kolei w październiku 2015 roku TVN nie pokazał programów "Aplauz, aplauz" i "MasterChef", kiedy był mecz Polska-Irlandia w ramach eliminacji do Euro 2016.

(KOZ, 20.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.