Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Latkowski i Majewski staną przed komisją ds. Amber Gold

Sylwester Latkowski 25 października stanie przed komisją śledczą ds. afery Amber Gold. Potwierdził, że zeznawać będzie także Michał Majewski (fot. Bartłomiej Ryży/Press)

Dziennikarze Sylwester Latkowski i Michał Majewski stawią się przed komisją śledczą ds. afery Amber Gold. Obaj zajmowali się sprawą na łamach tygodnika "Wprost". - Potwierdzam, że przyjdziemy na przesłuchanie - powiedział "Presserwisowi" Sylwester Latkowski.

Michał Majewski i Sylwester Latkowski staną przed komisją śledczą 25 października, dzień po kolejnym przesłuchaniu Marcina P., założyciela Amber Gold. Jak już informowaliśmy, Marcin P. podczas przesłuchania przed Komisją stwierdził między innymi, że Sylwester Latkowski miał go informować o planie śledztwa.

- Trzeba sprostować wszystkie kłamstwa na ten temat - mówi "Presserwisowi" Sylwester Latkowski. - Czytałem ekspertyzę prawną, według której nie musimy zeznawać. My zgadzamy się na przesłuchanie. Zakreślimy jednak ramy, w których możemy się poruszać. Nie odpowiemy na pytania dotyczące naszych informatorów. Opowiemy szczegółowo o naszym śledztwie - dodaje Latkowski.

Według Latkowskiego politycy zapominają o tym, że to dziennikarze ujawnili aferę Amber Gold. - Przed komisją jasno powiemy, że gdyby nie prasa, to afera Amber Gold nigdy nie zostałaby ujawniona. Dziennikarze nie mogą być w tej sprawie przysłowiowymi chłopcami do bicia - mówi Latkowski.

Sylwester Latkowski potwierdził, że przed komisją stanie również Michał Majewski.

(EMKA, 16.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.