Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Olechowski szefem "Wiadomości" TVP 1 zamiast Marzeny Paczuskiej

(screen "Wiadomości" TVP 1)

Jarosław Olechowski zastąpi Marzenę Paczuską na stanowisku szefa "Wiadomości" TVP 1 - informację na Twitterze przekazał Klaudiusz Pobudzin.

[Tekst był aktualizowany]

Informację o tym, że Jarosław Olechowski ma przejąć obowiązki szefa redakcji "Wiadomości" jako pierwszy podał serwis Mediainside.pl. Zmiana ma być podyktowana utratą zaufania prezesa TVP Jacka Kurskiego do Marzeny Paczuskiej - przekazał serwis powołując się na swoje źródła w Telewizji Publicznej.

Informację na Twitterze przekazał także Klaudiusz Pobudzin, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który w swoim wpisie pogratulował Olechowskiemu. Tym samym potwierdził doniesienia medialne o kadrowych zmianach w redakcji "Wiadomości".

Do sprawy odniosła się też Paczuska - z jej i Pobudzina postów wynika, że szefowa "Wiadomości" została zwolniona ze stanowiska poprzez Twittera.

Wpis Paczuskiej został oznaczony jednak emotikoną z uśmiechem. Czy to oznacza, że jest spokojna o pracę w TVP? Jak donoszą Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski ma przedstawić Paczuskiej "propozycję awansu zawodowego". 

Dla Press.pl
Jan Ordyński, wiceprezes Towarzystwa Dziennikarskiego
Nie wiem czego spodziewała się pani Paczuska po swoich zwierzchnikach, ale postąpili dokładnie tak jak ona, kiedy odprawiała dziennikarzy po wejściu do TVP "dobrej zmiany". Wtedy Paczuska też nie zachowywała się po rycersku. Teraz padła ofiarą broni, z której korzystała i nadal korzystają jej koledzy przy usuwaniu przeciwników: błyskawicznie, skutecznie, nie w rękawiczkach. Prawdziwa dobra zmiana będzie w TVP wtedy, kiedy wrócą tam normalni dziennikarze, skończy się polityczny nadzór nad programami informacyjnymi i telewizją, nie będzie rządów PiS-owskich komisarzy.
Warto zwrócić uwagę, że pani Paczuska od wielu lat była etatowym pracownikiem TVP, bez względu na to, czy prezesem był Robert Kwiatkowski, czy Juliusz Braun, czy Jan Dworak. 

* * *

O zamieszaniu i możliwych zmianach w "Wiadomościach" informowaliśmy już kilka dni temu. Nasz infromator zwracał uwagę, że zespół programu informacyjnego Jedynki jest zdezorientowany. - Sytuacja jest dynamiczna. Urlop Marzeny może oznaczać zwykły odpoczynek, ale równie dobrze coś więcej, np. zmiany kadrowe - mówił informator, jeden z pracowników TVP przy placu Powstańców Warszawy: - Zastanawiający jest fakt, że nagle 4 sierpnia pojawił się ktoś z kadr i wręczył jej papier [Marzenie Paczuskiej - przyp. red.]. Zaczęliśmy zastanawiać się, czy to nie przymusowy wypoczynek przed wypowiedzeniem?

Podczas urlopu Paczuskiej "Wiadomościami" kieruje Grzegorz Pawelczyk, wiceszef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Tymczasem Marzena Paczuska udzieliła wywiadu serwisowi Wpolityce.pl. "Nie ma takiego urlopu, z którego się nie wraca" - przekonywała. "Widzę, co się dzieje, dostrzegam różne podchody, manewry i sprawdzanie, jak zareaguję na to, co się dzieje wokół *Wiadomości*, także wewnątrz Telewizji Polskiej" - powiedziała serwisowi Paczuska.

Na pytanie: "Teraz pada argument rzekomo dramatycznego spadku oglądalności *Wiadomości* w okresie gdy pani szefuje programowi. Czy to opis prawdziwy?" Paczuska odpowiada: "To opis całkowicie nieprawdziwy. Po pierwsze, taki komunikat wychodzi z tych ośrodków, także branżowych, które z definicji sprzyjają mediom lewicowo-liberalnym, głównie TVN. Po drugie, pomija się całościowy kontekst rynku mediów. (...) Po trzecie, sam prezes TVP Jacek Kurski doskonale wie, jak bardzo zaniżana jest oglądalność telewizji publicznej przez badania w systemie AGB Nielsen, a zwłaszcza dotyczy to programów informacyjnych."

(TAD, 13.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat Media wprowadza w Ipli reklamę programatyczną

(fot. pixabay.com)

W połowie sierpnia Polsat Media wprowadzi do swojej oferty reklamę programatyczną w treściach wyświetlanych w serwisie i aplikacji Ipla.

Do tej pory Polsat Media prowadził tylko testowe emisje reklam programatycznych w Ipli. Szczegółowe warunki współpracy Polsat Media będzie ustalać indywidualnie z reklamodawcami i domami mediowymi. Odpowiedzialny za wdrożenie modelu programmatic jest Wojciech Niesiobędzki, client service director Polsat Media.

(JM, 14.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo