Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska z informacjami lokalnymi na stronie głównej

Wiadomości lokalne w WP.pl można selekcjonować pod względem lokalizacji i kategorii tematycznych (fot. materiały prasowe)

Portal Wirtualna Polska wprowadził na stronie głównej sekcję z informacjami z mediów lokalnych.

Sekcja na stronie głównej jest widoczna w wersji na urządzenia stacjonarne, a za kilka dni ma być wprowadzona w wersji mobilnej portalu. Publikowane są w niej informacje z mediów lokalnych, bez ingerencji w ich treść. Wirtualna Polska chce wprowadzić formularz, który umożliwi kolejnym lokalnym mediom nawiązanie współpracy.

Wiadomości można selekcjonować pod względem lokalizacji i kategorii tematycznych. Najwyżej eksponowane są odnośniki do artykułów najchętniej czytanych przez innych użytkowników. System działa podobnie do agregatu kanałów RSS. Kliknięcie w zapowiedź artykułu przenosi użytkownika do serwisu lokalnego.

(JM, 12.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Smokowski wraca na Twitter, Jadczak i Skórzyński chcą o nim zapomnieć

Krzysztof Skórzyński pożegnał się z Twitterem pod koniec ubiegłego roku i nie zamierza na niego wracać (screen z Twitter.com)

Tomasz Smokowski po trzech miesiącach przerwy wraca na Twitter. Krzysztof Skórzyński i Szymon Jadczak nadal nie tweetują.     

10 maja br. Tomasz Smokowski, komentator i dziennikarz sportowy Canal+, zapowiedział, że rozstaje się z Twitterem co najmniej do sierpnia. Dwa razy złamał obietnicę: 22 maja pożegnał wpisem zmarłego piosenkarza Zbigniewa Wodeckiego, a 24 lipca pochwalił Andrzeja Dudę za prezydenckie weta. Od 2 sierpnia br. umieszcza regularne wpisy. - Abstynencja bardzo dobrze mi zrobiła. Nie da się jednak ukryć, że Twitter dla sportowego dziennikarza to doskonałe źródło informacji. Dlatego wracam - mówi "Presserwisowi".

Szymon Jadczak, reporter śledczy stacji TVN (swoją aktywność na Twitterze uśpił na początku lipca br.), nie tęskni za "ćwierkaniem": - To dla mnie strata czasu. Dyskusje są bezsensowne, a na koniec dnia okazuje się, że i tak nie przekonamy tych przekonanych. Nie chcę w tym brać udziału - wyjaśnia.

Zdania w sprawie obecności na Twitterze nie zmienia także Krzysztof Skórzyński, reporter "Faktów" TVN. Jego ostatni wpis pochodzi z 31 grudnia 2016 roku: "Likwiduję Twittera. Szczęść Wam Boże na resztę życia. Wasz Krzysiek". - Nie zamierzam tam wchodzić. Na Twitterze człowiek wywoływany jest do tablicy i musi się bez końca tłumaczyć. To dla mnie strata czasu - powiedział nam Skórzyński.

W wakacyjnym wydaniu magazynu "Press" piszemy o dziennikarzach, którzy próbują uwolnić się od tweetowania.

(EMKA, 14.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY