Dział: REKLAMA

Dodano: Sierpień 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pięć polskich firm otrzymało międzynarodowe nagrody Stevie Awards

(fot. Stevie Award)

Pięć polskich firm otrzymało międzynarodowe nagrody biznesu Stevie Awards. W sumie 12 statuetek trafiło do WebTalk, Public Dialog, mBank, Procontent Communication i Polpharmy.

Agencja WebTalk otrzymała dwie złote i srebrną statuetkę Stevie Award za kampanie zrealizowane we współpracy z klientami: Biedronką, Ruukki Polska i marką Maybelline. Złoto otrzymała w kategorii Marketing Campaign of the Year - Agricultural/Industrial/Building za kompleksową kampanię wizerunkową "Moja mała Skandynawia". Kolejną złotą statuetką wyróżniono kampanię przeprowadzoną na Instagramie dla sieci sklepów Biedronka, promującą program lojalnościowy i kartę "Moja Biedronka". Nagroda została przyznana w kategorii Marketing Campaign of the Year – Retail. Srebro w kategorii Marketing Campaign of the Year – Beauty otrzymała kampania #ContouringOnTheRun przeprowadzona dla marki Maybelline.

Agencja Public Dialog zdobyła złotą i srebrną statuetkę za projekt "Report: The role of corporate communication". Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Other - Public Relations oraz w Communications or PR Campaign/Program of the Year - Communications Research.

Polpharma zdobyła dwa złota za Maxigra Go - sex, drugs and the art of loving. Nagrody przyznano w kategoriach: Communications or PR Campaign of the Year - Marketing - Consumer Products - All Other Nations oraz w Communications or PR Campaign/Program of the Year - New Product Launch – EMEA.

mBank otrzymał srebro w kategorii Innovator of the Year - All Other Industries (nagroda dla Tomasza Górskiego, head of SMB business). Ponadto mBank zdobył trzy brązowe statuetki w kategoriach: Innovation of the Year - Business Service Industries (za konto bankowe), Best New Product or Service of the Year - Financial Services (za centrum zadań w bankowości internetowej), Product Development/Management Department or Team of the Year (za dział klientów biznesowych).

Procontent Communication zdobył srebro w kategorii Communications or PR Campaign/Program of the Year - Healthcare za kampanię "Płuca Polski".

(IKO, 11.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Sierpień 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Maspex, po wpadce Tigera, kończy współpracę z J. Walter Thompson

Kontrowersyjny post pojawił się 1 sierpnia br. na profilu marki Tiger na Instagramie

Grupa Maspex, właściciel marki Tiger, zakończyła współpracę z agencją J. Walter Thompson.

Decyzja ta była reakcją na komunikację Tigera, autorstwa J. Walter Thompson - marka w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego zamieściła na Instagramie grafikę z obraźliwym gestem i napisem "1 sierpnia. Dzień Pamięci. Chrzanić to, co było. Ważne, to co będzie". Wywołało to wielką falę oburzenia, o czym informowaliśmy w "Presserwisie".

W oficjalnym komunikacie Maspex poinformował, że "podjął decyzję o zaprzestaniu dotychczasowej formy komunikacji marki Tiger. Wszystkie posty umieszczone na profilach Twitter i Instagram są usuwane. (...) Jednocześnie informujemy, że z dniem dzisiejszym tj. 10 sierpnia, rozwiązaliśmy z agencją J. Walter Thompson (JWT) umowę na obsługę naszych marek w mediach społecznościowych. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron".

Dorota Liszka, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Maspex, wyjaśniła, że oznacza to, że marka wycofuje się z dotychczasowej linii komunikacyjnej, zaproponowanej przez agencję J. Walter Thompson. Prawdopodobnie nie oznacza to jednak, że Tiger rezygnuje z obecności w social media, ale w tym momencie nie ma jeszcze decyzji, jak ta komunikacja będzie wyglądała -  i kto będzie się nią zajmował.

(AMS, 11.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo