Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pikieta KOD koło siedziby TVP Info

9 sierpnia br. przed siedzibą TVP Info przy placu Powstańców Warszawy protestowała grupa członków Komitetu Obrony Demokracji. Pikieta odbyła się pod hasłem "Nalot na TVPiS". Protestujący domagali się prawa do rzetelnej informacji w telewizji publicznej.

Protestujący mieli transparenty z hasłami, takimi jak: "TVP łże jak PiS" i "TVPiS to szczujnia". Skandowali też m.in. "Wole media!" i "PiS-u dziennikarze stracili twarze". 

Organizatorem pikiety byli członkowie KOD. Zachęcając do udziału w pikiecie, apelowali na profilu wydarzenia na Facebooku: "Konstytucja gwarantuje nam wolność słowa i dostęp do rzetelnej informacji. TVPiS nie zapewnia tego. Żądamy prawdy w telewizji publicznej, która stała się tubą propagandową jednej partii i fabryką kłamstw Jacka Kurskiego pod egidą J. Kaczyńskiego. Bez wiarygodności - nie ma oglądalności!".


(JOK, 10.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Owsiak do Ziemca: „Nie można kłamać. Krzychu, nie można kłamać!”

Jerzy Owsiak w materiale wideo skomentował informacje, jakie pojawiły się w „Wiadomości” TVP 1 o festiwalu Przystanek Woodstock. A do prowadzącego ten program Krzysztofa Ziemca zaapelował, by znalazł sobie bardziej przyzwoitą pracę.

„Wiadomości” w swoim materiale o Przystanku Woodstock, określiły go jako „najbardziej obskurny festiwal świata”. Powoływały się przy tym na brytyjską gazetę "Daily Star". 

Jerzy Owsiak opublikował na swoim profilu na Facebooku wypowiedź na ten temat. „I powiem ci tylko jedną rzecz: brałeś udział w tym momencie w niezwykle zmanipulowanej wiadomości. Od początku do końca, od złego tłumaczenia gazety, poprzez mówienie, że są tacy, którzy określają Przystanek Woodstock jako nieprzygotowany organizacyjnie” - mówi w nagraniu Owsiak.

Szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypomniał też swoją znajomośc z Krzysztofem Ziemcem: „Krzychu, piliśmy nawet razem wódkę na przyjęciach, a ja opowiadałem tobie o swoich podróżach. A ty słuchałeś tego”. Owsiak dodał: „Krzysztof, porzuć ten podły zawód w tym miejscu, w którym jesteś. Znajdź coś innego, przyzwoitego. Tak, żebyś mógł znowu ze mną rozmawiać o podróżach i żebym mógł się z tobą napić wódki. /.../ Nie można kłamać. Krzychu, nie można kłamać!".

(10.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo