Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska otrzymała 800 mln złotych pożyczki od Skarbu Państwa

TVP, zarządzana przez Jacka Kurskiego, wypłatę pożyczki otrzyma w transzach (fot. Simona Supino/Press)

Telewizja Polska otrzymała 800 mln zł pożyczki od Skarbu Państwa. Umowa w tej sprawie została zawarta 21 lipca br. - informuje Superbiz.se.pl (Grupa ZPR Media).

Serwis Superbiz.se.pl (część serwisu Se.pl, internetowego wydania "Super Expressu") podaje, że Telewizja Polska dostanie pieniądze w ratach. Ministerstwo Finansów potwierdziło serwisowi, że uruchomiło środki z Funduszu Reprywatyzacji, a podmiotem odpowiedzialnym za umowę jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (departament Skarbu Państwa).

Pieniądze mają być wypłacane w transzach, wraz z realizacją konkretnych zadań i będą przeznaczone na wydatki programowe, rozwojowe, technologiczne, związane z promocją telewizji w kanałach online.

W 2016 roku TVP zanotowała 872 mln zł wpływów z reklam i 365,5 mln zł z abonamentu radiowo-telewizyjnego, miała jednak 180 mln straty. (TAD)

Więcej o Telewizji Polskiej przeczytasz w "Presserwisie".

(09.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Puls stawia na własne produkcje

Pierwszy sezon "Lekarzy na start" liczy 52 odcinki (fot. materiały prasowe)

Dwie produkcje własne zrealizowane za kilkanaście milionów złotych zobaczą jesienią widzowie Telewizji Puls.

W jesiennej ramówce Telewizji Puls pojawią się produkcje własne: "Lombard. Życie pod zastaw" i "Lekarze na start". Premierowe odcinki seriali stacja pokaże 4 września br. - Dotychczas byliśmy znani z seriali, które kupujemy, teraz chcemy być znani z własnych produkcji - mówi Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls. Obie produkcje kosztowały stację kilkanaście milionów złotych, Dąbski unikał jednak odpowiedzi, ile dokładnie musiał za nie zapłacić.

Nowości będą emitowane przed godziną dwudziestą, Puls nie ustalił jeszcze dokładnej godziny, czekając na ujawnienie ramówek konkurencji. - Seriale będą emitowane codziennie, bo chcemy przywiązać widza. Kiedy już pozna nasze produkcje, będziemy mogli wprowadzić do ramówki inne pozycje, np. serial emitowany raz w tygodniu - mówi Dariusz Dąbski.

Szef stacji szacuje, że na koniec roku TV Puls będzie miał 4-proc. udział w rynku - w grupie komercyjnej, a Puls 2 osiągnie 2,30 proc.

"Lekarze na start" to 52-odcinkowy serial opowiadający historię pięciu studentów medycyny, produkuje go spółka Artrama, należąca do Tadeusza Lampki.
"Lombard. Życie pod zastaw" to seria składająca się z 39 odcinków, opowiada historie ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie, by zastawić swoje rzeczy. Producentem wykonawczym serialu jest Studio A.

Co o planach TV Puls mówią eksperci? Czytaj w "Presserwisie".

(JOK, 09.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo