Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Włodarczyk, Górecki i Bojke bez programów w TVP Info

Barbara Włodarczyk prowadziła program "Sąsiedzi" od 2013 roku (screen Vod.tvp.pl)

Barbara Włodarczyk, była korespondentka TVP w Moskwie, traci program ”Sąsiedzi” w TVP Info, choć nadal pozostaje pracownikiem telewizji publicznej. Według "DGP" swoje programy stracą też Arleta Bojke i Piotr Górecki.

Program Włodarczyk ”Sąsiedzi” nie znalazł się w planach jesiennej ramówki TVP Info. Barbara Włodarczyk nie komentuje tych informacji, a biuro prasowe TVP nie odpowiedziało na nasze pytanie, czy dziennikarka poprowadzi inny program w TVP Info.
W programie ”Sąsiedzi” Barbara Włodarczyk z zaproszonymi gośćmi omawiała sprawy dotyczące sąsiednich krajów. Program zadebiutował w ramówce jesienią 2013 roku, ostatnio był nadawany w niedziele o 18.30.
Barbara Włodarczyk w latach 2004-2009 była korespondentką TVP w Moskwie. Jest też autorką reportaży i filmów dokumentalnych, m.in. słynnego serialu dokumentalnego "Szerokie tory", w którym pokazywała życie mieszkańców krajów byłego ZSRR.
Według informacji ”Dziennika Gazety Prawnej” w TVP Info zabraknie też dwóch innych programów o tematyce międzynarodowej: ”Na czym świat stoi” Piotra Góreckiego i ”Wszystkie strony świata” Arlety Bojke. Jednak oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły. - Na planach ramówki, które dostali pracownicy, nie ma tych programów. Niektórzy pracujący przy nich ludzie mają nadzieję, że jednak wrócą - mówi "Presserwisowi" pracownik TVP.

(KOZ, 08.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan Rulewski po manipulacji zawiesza swój udział w programach TVP

Jan Rulewski w TVP Info wypowiadał się nt. pomysłu, żeby Polska domagała się odszkodowań od Niemiec za II wojnę światową (screen: TVP "Minęła dwudziesta")

Jan Rulewski, senator Platformy Obywatelskiej, zapowiedział, że zawiesza swój udział w programach Telewizji Polskiej. Uważa, że TVP Info zmanipulowała jego wypowiedź.

2 sierpnia br. Rulewski był  gościem programu „Minęła dwudziesta” w TVP Info. Wypowiadał się na temat pomysłu, by Niemcy wypłacały Polsce reparacje wojenne. 4 sierpnia br. "Wiadomości" TVP wykorzystały fragment jego wypowiedzi: "Najbardziej zniszczonym narodem pod względem biologicznym i materialnym byli Niemcy". Przedstawiono to jako "brak wiedzy" Rulewskiego na temat mordowania polskiej inteligencji przez Niemców podczas okupacji i że żal mu Niemców, którzy zniszczyli Polskę. Tymczasem Rulewski wypowiedź zakończył: "Ja nie lituję się nad nimi". Tego fragmentu widzowie "Wiadomości" jednak nie usłyszeli. Rulewski uważa, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu i potem zmanipulowane w "Wiadomościach”. - Przedstawiono mnie jako obrońcę III Rzeszy. Nabrali się na to widzowie. W internecie wylał się na mnie hejt. Postanowiłem, że przez pewien czas nie będę chodził do TVP. Innych też do tego namawiam - mówi "Presserwisowi" Jan Rulewski. - Nie jestem w stanie zapobiec fałszerstwom dokonywanych przez media Kurskiego, dlatego na razie nie będę występował w TVP - dodaje Rulewski.
Senator PO nie wyklucza jednak, że "powróci do mediów narodowych", co zaznaczył w swoim oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.  

(EMKA, 08.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.