Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pawelczyk w zastępstwie za Paczuską zarządza "Wiadomościami" TVP 1

(screen z "Wiadomości" TVP 1)

Grzegorz Pawelczyk, wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, przejął prowadzenie redakcji "Wiadomości" TVP 1. 

Pawelczyk, który jest zastępcą Klaudiusza Pobudzina, otrzymał zadanie zarządzania "Wiadomościami" zamiast wysłanej na urlop Marzeny Paczuskiej

Grzegorz Pawelczyk w Telewizji Polskiej pracuje od ok. 9 lat. Był jednym z szefów "Teleexpressu", pracował jako wydawca "Wiadomości", zarządzał serwisami TVP Info. Pracował także dla "Wprost" i "Życia Warszawy".

(CP, 08.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowe "taśmy prawdy" TVP Info nie zainteresowały większości mediów

(fot. pixabay.com)

Większość mediów nie zainteresowała się nowymi nagraniami rozmów podsłuchanych w restauracji Sowa i Przyjaciele, które emituje TVP Info. Zdaniem dziennikarzy nie ma w nich sensacyjnych wątków.

TVP Info nagrania emituje od 6 sierpnia br. Słychać na nich rozmowę byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ówczesnego prezesa PKN Orlen Jacka Krawca. Stacja informuje, że nagranie pochodzi z lutego 2014 roku. W materiałach prezentowanych w TVP Info eksponowana jest wypowiedź Sikorskiego o obecnym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Grzegorzu Schetynie, który według Sikorskiego „ma knajacki styl lwowskiego żulika”.  Natomiast 7 sierpnia br. serwis Tvp.info zasugerował, że podczas rozmowy o rafinerii w Możejkach "Radosław Sikorski chciał wejścia do rafinerii Igora Sieczyna - człowieka Putina i FSB".

- To żywy społecznie temat. Zajmujemy się nim często, ponieważ widzowie tego chcą. Dowód? Rosną nam wskaźniki oglądalności - uważa Klaudiusz Pobudzin, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Nowe nagrania pochodzące z podsłuchów nie wzbudziły jednak dużego zainteresowania innych mediów. Zajmowały się nimi głównie internetowe serwisy prawicowe. - Temat  jest ważny, nośny społecznie, a obowiązkiem dziennikarzy jest informowanie o takich sprawach - mówi Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Tygodnika do Rzeczy". - Jednak informacje zawarte w wypowiedziach Sikorskiego i Krawca mają charakter historyczny. Nie sądzę, że ktoś zechce dziś prowadzić śledztwo dziennikarskie na przykład w sprawie rafinerii w Możejkach - dodaje Lisicki.

Sprawa taśm ujawnionych przez TVP Info nie pojawiła się w serwisach informacyjnych RMF FM. - Nie wiemy, czy taśmy są autentyczne, a jeśli nawet, to ich zawartość merytoryczna jest żadna. Nie mamy zwyczaju zajmować się prywatnymi rozmowami dwóch panów - tłumaczy Marek Balawajder, dyrektor informacji RMF FM.  

Jarosław Gugała, prowadzący "Wydarzenia" Polsatu, krytykuje TVP Info za ujawnianie nowych nagrań. - Nie można na podstawie podsłuchanych prywatnych rozmów opisywać rzeczywistości. Ta sprawa przestała interesować nawet dziennikarzy - zauważa Gugała.


(EMKA, 08.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo