Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Viva Polska znika z rynku. Stację zastąpi program MTV Music

Viacom International Media Networks zastąpi telewizję muzyczną Viva Polska kanałem MTV Music - dowiedział się ”Presserwis”.

Viva Polska to jedna z pierwszych telewizji muzycznych na polskim rynku, rozpoczęła nadawanie w czerwcu 2000 roku. Prezenterami stacji byli m.in. Małgorzata Halber, Dariusz Rusin i Odeta Moro. W ostatnich latach na antenie Vivy przybywało programów rozrywkowych (w tym reality show), które w 2014 roku zdominowały ramówkę. Z kolei od połowy 2015 roku miejsce programów rozrywkowych zajęła muzyka gatunku EDM (electronic dance music).

Jak dowiedział się "Presserwis", Viacom zamierza zrezygnować z Vivy Polska, a jej miejsce jesienią br. zajmie kanał MTV Music. Prawdopodobnie stanie się to w październiku. MTV Music nadaje m.in. w Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Viva Polska w pierwszym półroczu br. uzyskała 0,07 proc. udziału w rynku (0,14 proc. w grupie komercyjnej; dane Nielsen Audience Measurement). W przeszłości była jedną z najchętniej oglądanych telewizji tematycznych w Polsce. W jej zasięgu jest 8,3 mln gospodarstw domowych.

(KOZ, 07.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarządy mediów publicznych przeszły na kontrakty menedżerskie

Prezes TVP Jacek Kurski, tak jak pozostali członkowie zarządów mediów publicznych, przeszedł na kontrakt menedżerski (fot. Maciej Weber/Press)

Od sierpnia br. członkowie zarządu Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i 17 rozgłośni regionalnych są zatrudnieni na kontraktach menedżerskich, a nie jak do tej pory na umowach o pracę.

- To wynika z ustawy, teraz wszystkie spółki skarbu państwa przechodzą na system menedżerski - mówi Maciej Stanecki, członek zarządu Telewizji Polskiej. Ustawa, o której mowa, to "Ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami" z 9 czerwca 2016 roku.

Definiuje ona podstawowe zarobki członków zarządu w zakresie od jednokrotności do piętnastokrotności średnich zarobków w sektorze przedsiębiorstw (bez nagród), w zależności od wielkości spółki. Do tego może dojść, w zależności od wyników spółki, część zmienna wynagrodzenia.

Jak pisze Dziennik.pl zarząd TVP (prezes Jacek Kurski i członek zarządu Maciej Stanecki) zarabia siedmiokrotność średnich zarobków w przedsiębiorstwach, czyli ok. 30 tys. zł.

Informację jako pierwszy podał "Super Express"

(JM, 07.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo