Temat: spory sądowe

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PMPG Polskie Media i Michał M. Lisiecki przegrali w sądzie z Piotrem Bachurskim

(fot. pixabay.com)

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Warszawie stwierdzający, że Piotr Bachurski nie zniesławił Michała M. Lisieckiego i PMPG Polskie Media SA. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa dotyczy tekstu z czerwca 2013 roku pt. "Przychodzi Lisiecki do..." opublikowanego w "Gazecie Finansowej" i Gf24.pl. Znajdowały się w nim m.in. informacje, że Michał M. Lisiecki "w celu skłonienia władz PKP do zawarcia z Platformą Mediową Point Group SA umowy sponsoringowej złożył PKP ofertę spowodowania publikacji pozytywnych dla tej spółki materiałów prasowych w mediach związanych z PMPG SA" oraz "w celu skłonienia władz Totalizatora Sportowego do zawarcia z Platformą Mediową Point Group SA umowy sponsoringowej spowodował publikację krytycznych materiałów prasowych na łamach tygodnika »Wprost«".

W związku z tym artykułem Lisiecki i PMPG Polskie Media SA złożyli prywatny akt oskarżenia z art. 212 kk wobec Piotra Bachurskiego, właściciela Federal Media Company FMC (wydawca "Gazety Finansowej"). Zdaniem wydawnictwa i jego prezesa ten artykuł ich zniesławiał.

7 marca br. Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście uniewinnił Bachurskiego od zarzucanych czynów, a kosztami sądowymi obarczył PMPG Polskie Media SA i Lisieckiego. Odwołali się oni od tego wyroku - jednak jak dowiedział się wczoraj "Presserwis", 8 czerwca br. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał go w mocy.

Paulina Piaszczyk, radca prawny reprezentujący PMPG, poinformowała nas: "Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Warszawie uniewinniający Pana Bachurskiego od zarzutu zniesławienia. Nie będzie składana kasacja w tej sprawie. Wydawca przypomina, iż wciąż w toku są inne postępowania związane z działalnością >>Gazety Finansowej<<, a ostatnio redakcja ta zamieściła kolejne sprostowania swoich informacji opublikowanych w artykule >>CBA w domu właściciela 'Wprost' i 'Do Rzeczy'<<".

(03.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.