Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Newsroom w Berlinie wesprze polski zespół MSN

(fot. pixabay.com)

1 sierpnia w Berlinie zaczął pracę newsroom Microsoftu, który ma obsługiwać rynki europejskie, w tym Polskę. Wesprze tym samym lokalny warszawski zespół serwisu MSN Polska.

Berliński newsroom ma obsługiwać w zakresie treści redakcyjnych serwisy MSN, Bing i Edge. W pierwszej kolejności w stolicy Niemiec znajdą się zespoły odpowiedzialne za oferty newsowe Microsoftu w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Szwecji i Polsce. Do końca br. paneuropejska redakcja ma obsługiwać również ofertę holenderską, włoską, norweską i duńską.

W Polsce działa lokalny zespół redakcyjny i biznesowy Microsoftu; redaktor prowadzącą serwisu MSN Polska jest Joanna Guzik, która pozostaje w Warszawie. Treści umieszczane w serwisie nadal będą pochodziły od lokalnych partnerów mediowych (m.in. Edipresse Polska, Fratria, Gremi Media, Agora, PMPG Polskie Media, Orle Pióro, Ringer Axel Springer Polska, Infor, TVN, Onet, ZPR Media i Polska Agencja Prasowa, serwisy Dobreprogramy.pl i AutoCentrum.pl). - Otwarcie europejskiego centrum w Berlinie dla kilkunastu krajów nie będzie miało wpływu na bieżące działanie zespołu lokalnego. MSN Polska będzie korzystać z zasobów nowo powstałego centrum i liczymy, że to pozwoli nam jeszcze szybciej się rozwijać - tłumaczy Michał Adamczyk, odpowiedzialny w Microsofcie za rozwój MSN Polska. Dzięki powstaniu newsroomu w Berlinie m.in. wydłużyły się godziny pracy MSN Polska w weekendy.

(LL, JM, 02.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.