Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Pierdy opowiadasz" - internauta znalazł wyjaśnienie

Internauci znaleźli wyjaśnienie sprawy

"Pierdy opowiadasz" widniało pod belką "Wiadomości", które w niedzielę prowadził Krzysztof Ziemiec. TVP nie komentuje, internauci znaleźli wyjaśnienie.

Napis "Pierdy opowiadasz" został zauważony przez redaktora „Presserwisu” na ekranie w czasie trwania głównego wydania  "Wiadomości" TVP 1 w niedzielę 30 lipca. Widniał tuż pod belką informacyjną. Pozostawał widoczny na ekranie także wtedy, gdy belki nie było. Zniknął dopiero po kilku materiałach, ok. godz. 19.47.

Pracownik biura prasowego TVP, poproszony w niedzielę wieczorem o wytłumaczenie tego zdarzenia, stwierdził, że to na pewno fejk, bo nie ma możliwości, by taki napis wyświetlił ktoś spoza TVP. - Za to, co jest na belkach, odpowiada jeden zespół i tylko ktoś z tego zespołu mógłby mieć wpływ na napisy - powiedział, nie godząc się na zacytowanie go pod nazwiskiem. Dodał jednak, że TVP nie otrzymała żadnych innych sygnałów, jakoby doszło do takiego zdarzenia, więc nie może się do tego oficjalnie odnieść.

Także jeden z operatorów w TVP powiedział nam, że włamanie się z zewnątrz do systemu TVP jest mało prawdopodobne, choć nie można tego wykluczyć. Na zdjęciach ekranu widać jednak wyraźnie, że napis nie ma nic wspólnego z samą belką informacyjną. Zdumiony był również Krzysztof Ziemiec, który nie wiedział, że jego pojawieniu się na ekranie "Wiadomości" u pewnej części widowni towarzyszył w niedzielę komentarz "Pierdy opowiadasz". - Nie miałem takich sygnałów - powiedział "Presserwisowi" Ziemiec.

Po opublikowaniu naszych zdjęć w poniedziałek rano jeden z internautów jako wyjaśnienie podał, że napis "Pierdy opowiadasz" mógł pochodzić z transkrypcji tekstu filmu, który był równolegle emitowany w TVP 2 - serialu "Rodzinka.pl". TVP oficjalnie nadal nie odniosła się do naszych pytań w tej sprawie.

(CP, 31.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.