Temat: konkursy i nagrody

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza V edycja konkursu Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej

(fot. fundacjatoranskiej.pl)

Rozpoczęła się V edycja konkursu Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Wyróżnienia są przyznawane najlepszym autorom, uczestnikom życia społecznego, gospodarczego i politycznego w czterech kategoriach: Najlepszy materiał dziennikarski, Najlepsza książka, Najlepsze w Internecie oraz Działalność publiczna.

Konkurs „Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej jest wspólną inicjatywą tygodnika Newsweek Polska oraz Fundacji im. Teresy Torańskiej. Misją konkursu jest propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych.

W gronie ubiegłorocznych laureatów Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej znaleźli się: Witold Szabłowski za książkę "Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia"; Tomasz Kwaśniewski nagrodzony za reportaż "Mój dziadek wyklęty"; Konrad Kruczkowski za interaktywny reportaż "Jesteśmy głusi", opublikowany a blogu Haloziemia.pl. oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Rzepliński wyróżniony za działalność publiczną.

W V edycji konkursu Kapituła przyzna nagrody w czterech kategoriach: Najlepszy materiał dziennikarski opublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu; Najlepsza książka z zakresu literatury faktu; Najlepsze w Internecie oraz Działalność publiczna.

Podstawą udziału w konkursie jest przesłanie pracy, która ukazała się w okresie od 1 października 2016 do 20 września 2017 r. Zgłoszenia do Nagrody w kategoriach: "Najlepszy materiał dziennikarski", "Najlepsza książka" oraz "Najlepsze w Internecie" można przesyłać do 20 września br. za pośrednictwem strony www.fundacjatoranskiej.pl lub pocztą na adres: Fundacja im. Teresy Torańskiej ul. Domaniewska 52, 02-672 Warszawa z dopiskiem: "Konkurs - Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej"

W kategorii "Działalność publiczna" kandydatów nominuje Kapituła. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni pod koniec listopada br.

Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: www.fundacjatoranskiej.pl

(CP, 26.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Gaik została sekretarzem redakcji magazynu "Kuchnia"

Anna Gaik karierę zawodową zaczynała od pracy w Agorze (fot. Mirosław Pietruszyński / materiały prasowe)

Anna Gaik od sierpnia br. będzie sekretarzem redakcji miesięcznika "Kuchnia" (Agora SA). Ostatnio była wicenaczelną "Przyjaciółki" (Edipresse Polska).

Gaik będzie odpowiadać za koordynację prac zespołu redakcyjnego, korektę tekstów, wysyłanie materiałów do drukarni, współpracę z działem reklamy, marketingu i promocji.

Karierę zawodową rozpoczynała w 1992 roku w Agorze - pracowała m.in. jako redaktor "Gazety Stołecznej" i "Gazety Co Jest Grane". Przez ostatnie 14 lat była zatrudniona w Edipresse Polska jako sekretarz redakcji pisma o zdrowiu "Vita" oraz jako sekretarz redakcji, a potem zastępca redaktor naczelnej dwutygodnika "Przyjaciółka" i redaktor odpowiedzialna za wydania specjalne "Przyjaciółki".

Press

(JM, 26.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.