Temat: public relations

Dział: PERSONALIA

Dodano: Lipiec 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sean Spicer zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego Białego Domu

Sean Spicer rzecznikiem prasowym Białego Domu będzie do końca sierpnia (fot. Shawn Thew/PAP/EPA)

Sean Spicer zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego Białego Domu po tym, jak w piątek 21 lipca br. prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, nominował na stanowisko dyrektora ds. komunikacji Anthony'ego Scaramucciego, finansistę z Nowego Jorku.

Po zaoferowaniu pracy Scaramucciemu, Donald Trump miał zaproponować Seanowi Spicerowi, aby został na stanowisku rzecznika prasowego, raportując do nowego dyrektora komunikacji.

Według "New York Times" Spicer odrzucił tę ofertę uważając, że Trump popełnia błąd nominując Scaramucciego (jest wiceprezesem Banku Eksportu i Importu USA oraz bliskim współpracownikiem Donalda Trumpa).

Rzeczniczką Białego Domu została Sarah Sanders, która dotychczas była zastępczynią Seana Spicera. Nowe obowiązki Sanders przejmie w sierpniu br.


(IKO, 23.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.