Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN 24 z największą liczbą obserwujących na Twitterze

W czerwcu br. TVN 24 z 1,3 mln obserwujących był liderem zarówno w kategorii stacji telewizyjnych, jak i w kategorii mediów na polskojęzycznym Twitterze - wynika z raportu firmy Sotrender.

Na drugiej pozycji znalazł się MTV Polska – z 1 mln obserwujących, na trzeciej Newsweek Polska – z wynikiem 859 tys. Najbardziej angażującym kontem wśród mediów był profil TVP Info (166 tys. aktywności). Następne są: Telewizja Republika – 70 tys. aktywności oraz Gazeta Wyborcza.pl – 39 tys. aktywności. W poszczególnych kategoriach: telewizji, prasie i radiu liderami były: TVN 24 – 1,3 mln followersów, "Newsweek Polska" – 859 tys., Radio Tok FM – 317 tys.

Profil Tomasza Lisa wciąż był najpopularniejszy i najbardziej angażujący spośród dziennikarskich kont na polskim Twitterze. Profil redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek Polska" (@lis_tomasz) obserwowało na koniec czerwca br. 706 tys. osób. W samym czerwcu br. na jego profilu wykonano 193 tys. aktywności, co oznacza, że na jeden wpis Lisa obserwujący reagowali średnio 400 razy. Pod względem aktywności wyprzedził w zestawieniu Rafała A. Ziemkiewicza, publicystę "Tygodnika do Rzeczy" (@R_A_Ziemkiewicz) - w czerwcu na jego profilu wykonano 130 tys. aktywności, co daje 198 reakcji na wpis. Za nimi był Krzysztof Stanowski z Weszlo.com (@K_Stanowski), który na profilu odnotował 98 tys. aktywności i 81 reakcji na wpis.

(JOK, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dominika Ćosić przygotuje brukselskie spotkanie "Dziennikarze mówią o Polsce"

Dominika Cosić chce zorganizować w Brukseli spotkania poświęconego polityce historycznej (screen z YouTube)

Dominika Ćosić, brukselska korespondentka Telewizji Polskiej, ma przygotować spotkanie w Brukseli w ramach organizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich projektu "Dziennikarze mówią o Polsce". SDP nie ujawnia, kto organizuje wydarzenia w innych europejskich miastach.

Finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych projekt "Dziennikarze mówią o Polsce" zakłada organizację spotkań polskich dziennikarzy z zagranicznymi w kilku miastach. SDP odmówiło podania "Presserwisowi" informacji o tym, kto został zaproszony do organizacji tych spotkań. Jak jednak się dowiedzieliśmy, o organizację wydarzenia w Brukseli poproszono tamtejszą korespondentkę TVP Dominikę Ćosić.

- Dostałam mailowo propozycję zorganizowania spotkania, następnie widziałam się z panią z SDP w Brukseli. Zaproponowałam zrobienie spotkania z zagranicznymi dziennikarzami o polityce historycznej. To ważny temat, a w belgijskich gazetach nadal potrafi się pojawić sformułowanie polskie obozy koncentracyjne - mówi Ćosić.

Spotkanie miałoby się odbyć jesienią.  - Myślałam o zaproszeniu np. Jurka Kuczkiewicza z "Le Soir", Bruno Waterfielda z "The Times", Jeana Quatremera z "Liberation" oraz polskich korespondentów w Brukseli. Teraz czekam na konkretne informacje ze strony SDP. Mam nadzieję, że się uda, bo to dużo pracy, a mam też inne obowiązki - dodaje Ćosić.

Jej zdaniem wokół tych spotkań narosło za dużo kontrowersji. - Powinno być to trochę bardziej przejrzyste. Warto zaznaczyć, że my nie dostajemy za to wynagrodzenia, opłacone mają być tylko koszty organizacyjne - mówi Ćosić.

(JM, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo