Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ukraiński serwis StopFake.org z polską wersją językową

(screen za StopFake.org)

Pełną funkcjonalność osiągnęła polska wersja serwisu StopFake.org, zajmującego się walką z nieprawdziwymi informacjami. Polska wersja ruszyła dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Za serwis odpowiadają Paweł Bobolowicz (korespondent radia Wnet na Ukrainie), Wojciech Mucha (szef publicystyki w "Gazecie Polskiej Codziennie") i Wojciech Pokora (kierownik redakcji internetowej Radia Lublin). Znajdują się w nim informacje o nieprawdziwych treściach pojawiających się w mediach, głównie rosyjskich i zwłaszcza dotyczących Ukrainy.

Stop Fake to ukraiński serwis zajmujący się demaskowaniem nieprawdziwych informacji. Polska to jego 11. wersja językowa, jest realizowana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w ramach projektu dofinansowanego przez MSZ RP w ramach konkursu "Dyplomacja Publiczna 2017". Jej koordynatorem ze strony SDP jest Dorota Zielińska odpowiadająca w stowarzyszeniu za kontakty z zagranicą.

(JM, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.