Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krystyna Pawłowicz zachęca KRRiT do odbierania koncesji "niesłusznym" mediom

Krystyna Pawłowicz zarzuca mediom komercyjnym, że "podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką" (fot. Lukas Plewnia/www.polen-heute.de)

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz napisała na Facebooku: "macki totalnej opozycji, ich wyrobnicy, manipulacjami lub bezpośrednio, bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz".

Krystyna Pawłowicz zarzuciła mediom komercyjnym, że "podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką". Dalej we wpisie pyta retorycznie: "CZY jednak zachęcanie, a nawet WZYWANIE DO OBALENIA legalnych władz jest zadaniem dopuszczonym koncesjami na nadawanie programów rtv ?". Posłanka przywołuje także przepisy, na podstawie których mediom mogłaby zostać odebrana koncesja: »Art.18 urtv: "...audycje lub inne przekazy NIE MOGĄ PROPAGOWAĆ działań SPRZECZNYCH z prawem i z polską racją stanu..."Art.36 ust.2 urtv, który zezwala na cofnięcie koncesji rtv gdy działalność nadawcy " stwarza ZAGROŻENIE dla BEZPIECZEŃSTWA i obronności państwa". KRAJOWA RADO RADIOFONII i TELEWIZJI – DO ROBOTY!!! Proszę wykonywać swe konstytucyjne i ustawowe zadania, stosować przyznane Radzie środki prawne!!! Czy tam w ogóle ktoś urzęduje???« - kończy post posłanka Pawłowicz.


(JOK, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Murdoch będzie musiał poczekać na przejęcie Sky

(fot. pixabay.com)

Rupert Murdoch nie skorzystał z oferty brytyjskiej minister kultury Karen Bradley i nie przedstawił dodatkowych informacji dotyczących przejęcia przez koncern medialny 21st Century Fox pełnej kontroli nad platformą telewizyjną Sky.

Pod koniec czerwca Bradley zapowiedziała, że przed podjęciem decyzji o zgodzie na transakcję chciałaby uzyskać dodatkowe wyjaśnienia. Wskazała, że ma poważne obawy, iż transakcja dałaby klanowi Murdochów (kontrolują zarówno 21st Century Fox, jak i czołowego wydawcę prasowego na Wyspach - News UK) zbyt daleko idący wpływ na brytyjskie media. Dała amerykańskiemu koncernowi i jego właścicielom czas do 14 lipca. Brak reakcji ze strony 21st Century Fox oznacza, że transakcja zostanie skierowana do urzędu antymonopolowego (Competition and Markets Authority), a ten będzie mieć pół roku na przeprowadzenie własnego postępowania.

Wartość ogłoszonej w grudniu ub.r. transakcji szacowana jest na 11,7 mld funtów. Koncern należący do magnata medialnego Ruperta Murdocha chce przejąć 61 proc. udziałów Sky. Dzięki temu 21st Century Fox, który już wcześniej miał 39 proc. udziałów w europejskiej grupie telewizyjnej, przejmie nad nią pełną kontrolę.

(LL, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.