Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brytyjska młodzież ogląda coraz mniej telewizji w tradycyjnym wydaniu

(fot. Free-Photos / pixabay.com / lic. CC0)

Młodzi Brytyjczycy oglądają coraz mniej tradycyjnych kanałów telewizyjnych - wynika z raportu opublikowanego przez regulatora miejscowego rynku medialnego.

Autorzy raportu wyliczyli, że Brytyjczycy w wieku od 16 do 24 lat każdego dnia spędzają średnio 1 godzinę i 54 minuty oglądając linearne kanały telewizyjne, jak BBC czy ITV. Oznacza to spadek aż o 43 minuty w stosunku do badania z 2012 roku. Ofcom wskazuje, że młodzi odbiorcy chętniej konsumują treści wideo, korzystając z serwisów streamingowych i mediów społecznościowych.
W grupie osób powyżej 65 roku życia oglądalność tradycyjnych kanałów telewizyjnych sięga poziomu 5 godzin i 44 minut dziennie.

(LL, 16.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krystyna Pawłowicz zachęca KRRiT do odbierania koncesji "niesłusznym" mediom

Krystyna Pawłowicz zarzuca mediom komercyjnym, że "podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką" (fot. Lukas Plewnia/www.polen-heute.de)

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz napisała na Facebooku: "macki totalnej opozycji, ich wyrobnicy, manipulacjami lub bezpośrednio, bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz".

Krystyna Pawłowicz zarzuciła mediom komercyjnym, że "podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką". Dalej we wpisie pyta retorycznie: "CZY jednak zachęcanie, a nawet WZYWANIE DO OBALENIA legalnych władz jest zadaniem dopuszczonym koncesjami na nadawanie programów rtv ?". Posłanka przywołuje także przepisy, na podstawie których mediom mogłaby zostać odebrana koncesja: »Art.18 urtv: "...audycje lub inne przekazy NIE MOGĄ PROPAGOWAĆ działań SPRZECZNYCH z prawem i z polską racją stanu..."Art.36 ust.2 urtv, który zezwala na cofnięcie koncesji rtv gdy działalność nadawcy " stwarza ZAGROŻENIE dla BEZPIECZEŃSTWA i obronności państwa". KRAJOWA RADO RADIOFONII i TELEWIZJI – DO ROBOTY!!! Proszę wykonywać swe konstytucyjne i ustawowe zadania, stosować przyznane Radzie środki prawne!!! Czy tam w ogóle ktoś urzęduje???« - kończy post posłanka Pawłowicz.


(JOK, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY