Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP pokaże pierwszą edycję nowego Konkursu Chopinowskiego

(fot. RemazteredStudio / pixabay.com / lic. CC0)

Telewizja Polska we wrześniu 2018 roku będzie transmitować I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych. Większość relacji będzie na antenie TVP Kultura, ale najważniejsze występy będą także transmitowane w TVP 1 oraz na antenie radiowej Dwójki.

Festiwal w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizuje Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Harmonogram konkursu przewiduje trzy etapy: pierwszy i drugi to recitale solowe, których repertuar będzie obejmował także utwory Jana Sebastiana Bacha oraz polonezy polskich kompozytorów tworzących w pierwszej połowie XIX wieku. W trzecim etapie finaliści zagrają utwory Chopina.

- W przyszłym roku będzie to najważniejsze wydarzenie kulturalne na naszych antenach - mówi Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura. - Od drugiego etapu będziemy transmitować całe koncerty. Ich omówienia pojawią się również w Jedynce. Transmisja koncertu finałowego będzie zarówno u nas, jak i w TVP 1 - informuje Matyszkowicz. Transmisje zapowiada także Program II Polskiego Radia.

Uczestnikami konkursu będą pianiści z całego świata w wieku od 18 do 35 lat. Międzynarodowe Konkursy Chopinowskie na Instrumentach Tradycyjnych mają być organizowane co pięć lat. Mecenat nad pierwszą edycją objął PKN Orlen.

(MAC, 13.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.