Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka ma najniższą słuchalność w historii badania Radio Track

(fot. smorazanm / pixabay.com / lic. CC0)

Słuchalność Programu I Polskiego Radia po raz pierwszy spadła poniżej 8 proc. W drugim kwartale br. rozgłośnia uzyskała 7,9 proc. udziału w czasie słuchania.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, w drugim kwartale 2017 roku liderem słuchalności był RMF FM, który miał 25,1 proc. udziału w rynku wobec 25,4 proc. w analogicznym okresie ub.r. Słuchalność Radia Zet zmniejszyła się z 14 proc. do 13,4 proc., radiowej Jedynki z 8 proc. do 7,9 proc. (to najniższy udział stacji w historii badań), a radiowej Trójki z 8,1 proc. do 6,7 proc. (po raz ostatni taki wynik rozgłośnia zanotowała w czwartym kwartale 2014 roku).

Wśród rozgłośni ponadregionalnych najwyższą słuchalność utrzymuje Radio Vox FM (Grupa Radiowa Time) – 4,2 proc. (tyle samo co rok wcześniej). Wyniki rok do roku poprawiły: Radio Tok FM (Polityka, Agora) – wzrost z 1,8 proc. do 2,3 proc., Antyradio (Eurozet) – z 1,3 proc. do 1,7 proc., RMF Classic (Grupa RMF) – z 1,1 proc. do 1,4 proc. i Muzo.fm (Telewizja Polsat) – z 0,2 proc. do 0,4 proc.

Siecią o najwyższym udziale w rynku jest Eska (Grupa Radiowa Time), która uzyskała 6,7 proc. (tyle samo co rok wcześniej). Wzrost zanotowały z kolei: RMF Maxxx (Grupa RMF) – z 2,6 proc. do 3,6 proc., Radio Plus (Time, Eurozet) – z 2,2 proc. do 2,3 proc., Radio Wawa (Grupa Radiowa Time) – z 1 proc. do 1,3 proc. i Rock Radio (Grupa Radiowa Agory) – z 0,3 proc. do 0,5 proc. (KOZ)

(a,d, 12.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.