Temat: Igrzyska w Rio

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 27, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KE ukarała Google'a za nadużywanie dominującej pozycji na rynku

(fot. pixabay.com)

Komisja Europejska poinformowała o nałożeniu na koncern Google ponad 2,4 mld euro kary za nadużywanie dominującej pozycji na rynku wyszukiwarek internetowych. Zdaniem Brukseli koncern faworyzował własny serwis zakupowy w wynikach wyszukiwania.

KE prowadziła dochodzenie w sprawie internetowego giganta od 2008 roku. W 2015 roku przedstawiła formalne zarzuty odnoszące się do systematycznego faworyzowania przez Google'a jego własnej porównywarki cenowej produktów Google Shopping na stronach z ogólnymi wynikami wyszukiwania.

Wyniki dotyczące Google Shopping były zamieszczane w sposób bardziej widoczny na ekranie niż wyniki jego konkurentów, zazwyczaj na samej górze. Działo się tak niezależnie od tego, czy taki wynik był najbardziej zbliżony do tego, czego szukał internauta.

(PAP, 27.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: You Tube

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"5 Sposobów na" po niemiecku, angielsku, rosyjsku, hiszpańsku, francusku

Kanał "5 Sposobów na" ma 2,1 mln subskrypcji (fot. materiały prasowe)

Twórcy "5 Sposobów na" uruchomili na YouTube kolejne kanały - w pięciu wersjach językowych: po niemiecku, angielsku, rosyjsku, hiszpańsku i francusku.

"5 weisen für...", "5 formas de...", "5 façons pour...", "5 способов..." i "5 ways for..." - to nowe kanały youtuberów znanych w sieci jako Klamer, Arczi, Primosz, Sztaba i Abi. "Internet jest globalną wioską i co z tego, skoro z każdej strony otaczają nas językowe mury. Postanowiliśmy się ich pozbyć i dotrzeć z naszymi filmami do ludzi z różnych stron świata" - tłumaczy w komunikacie Marcin Radziwoń, znany fanom jako Klamer. Na nowych kanałach pojawią się filmy znane z "5 Sposobów na..." wzbogacone o dubbing i plansze w danym języku. W tym celu youtuberzy podjęli współpracę z 25 native speakerami.
"5 Sposobów na" istnieje od 2013 roku i ma 2,1 mln subskrypcji. Twórcy kanału podpowiadają w zabawny sposób, jak radzić sobie z codziennymi problemami bądź stworzyć coś ciekawego.

(IKO, 28.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY