Temat: konkursy i nagrody

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Kępiński i Maciej Wróbel laureatami konkursu im. Bohdana Kurowskiego

. Skróty reportaży można obejrzeć na www.rotary.org.pl (Screen ze strony rotary.org.pl)

W sobotę 24 czerwca w Inowrocławiu rozstrzygnięto konkurs im. Bohdana Kurowskiego dla młodych dziennikarzy, ogłoszony przez polski dystrykt Rotary International. Zwycięzcami zostali Michał Kępiński i Maciej Wróbel.

Celem konkursu jest promowanie wartości humanistycznych, norm etycznych, idei pomocy - przewodniej idei Rotary: "Służba innym ponad korzyść własną". Jury pod przewodnictwem prof. Marka Sokołowskiego przyznało dwie równorzędne nagrody główne: za reportaże telewizyjne Michałowi Kępińskiemu z Piły za "Pod wodą jesteśmy tacy sami" i Maciejowi Wróblowi z Olsztyna za "Budzik". Skróty reportaży można obejrzeć na www.rotary.org.pl.

Michał Kępiński od 2011 do 2013 roku pracował w krakowskim oddziale TVN Uwaga, a następnie wrócił do TV Asta w Pile, gdzie zaczynał pracę dziennikarską. Redaguje tam magazyn interwencyjny "Reporterzy" i prowadzi autorski program "Prosto z mostu". Współpracuje też z ogólnopolską stacją Zoom TV. Nagrodzony reportaż opowiada o terapii osób niepełnosprawnych umysłowo prowadzonej przez płetwonurków.

Maciej Wróbel współpracował z Radiem Wawa, Radiem Olsztyn. Przez ponad 10 lat związany był z Telewizją Polską. Najpierw jako dziennikarz programu młodzieżowego "Rower Błażeja", potem reporter TVP Olsztyn, a w końcu reporter "Wiadomości" w TVP 1 i szef redakcji "Informacji" TVP Olsztyn. Prowadził magazyn turystyczny "Okno na Polskę", program "To jest temat" w TVP Info oraz "Polska non stop" w TVP 1. Obecnie jest redaktorem naczelnym Telewizji Regionalnej ReTV. Nagrodzony reportaż pokazuje sukces olsztyńskiej kliniki "Budzik dla dorosłych" w wybudzaniu chorych ze śpiączki.

(MAC, 26.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.