Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W ramach opolskiego festiwalu ma się odbyć koncert Radia Opole

Marek Piekarczyk z zespołu TSA (fot. Spens03 / wikipedia.org / lic. CC3.0)

Zaplanowany na 16 września br. koncert z okazji 65. lecia Radia Opole ma się odbyć w ramach 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

- Chcemy uratować ten festiwal jako Radio Opole, pomóc miastu i telewizji, ale również znaczyć więcej niż do tej pory. Czujemy się mocno związani z tą imprezą. Będziemy robić wszystko, żeby nasz koncert się odbył w ramach Festiwalu Piosenki Polskiej - mówi Piotr Moc, prezes Radia Opole.

- Idea koncertu ma polegać na tym, że pokazujemy artystów związanych z Opolem - opowiada. Na jubileuszowy koncert zaproszeni zostali m.in. Piotr Zioła, Sabina Golanowska "Sago" i zespół TSA.

W poniedziałek 19 czerwca - dzięki zawartemu porozumieniu między TVP i miastem Opolem - ogłoszono, że 54. KFPP odbędzie się we wrześniu, a imprezę zorganizuje telewizja publiczna. "Nowa Trybuna Opolska" już wcześniej jako możliwy termin imprezy podawała 15-17 września.

22 maja br. prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski wypowiedział Telewizji Polskiej umowę na organizację festiwalu, gdy imprezę zaczęli bojkotować artyści.

(KOZ, 23.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.