Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sebastian Kulczyk nie będzie wydawcą polskiej edycji magazynu "Vogue"

"Vogue"

Trwają prace nad polskim wydaniem magazynu "Vogue", który na rynku może zadebiutować jesienią tego roku. Kulczyk Holding zaprzecza informacjom magazynu "Flesz. Gwiazdy & Styl" (Edipresse Polska), że za nowym tytułem stoi Sebastian Kulczyk.

12 czerwca br. magazyn "Flesz. Gwiazdy & Styl" napisał o polskiej edycji "Vogue": "licencję na jego wydawanie wykupił Sebastian Kulczyk", a redaktor naczelną pisma ma zostać modelka Małgorzata Bela. Informacje te dementuje Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Holding. - Przykro mi, ale to nieprawda. Dementuję stanowczo obie informacje - powiedział "Presserwisowi".

Ewa Rydel-Bydłowska, członek zarządu Edipresse Polska, mówi, że przedsięwzięcie - gdyby okazało się, że będzie realizowane przez rodzinę Kulczyków - ma szansę na powodzenie. - Małgorzata Bela na pewno zna środowisko modowe, a rodzina Kulczyków silnie angażuje się w kulturę, modę, galerie sztuki - mówi Redel-Bydłowska. - Dla rynku to bardzo ciekawa informacja. Tak duże przedsięwzięcie musi mieć dopięte szczegóły na każdym szczeblu - na pewno zawierałoby konkretne zapisy licencyjne określające nakład czy jakość papieru. Choć inicjatywie przydałoby się wsparcie wydawnictwa, które wydaje magazyny luksusowe, ale wtedy mógłby zachodzić problem konfliktu interesów - ocenia Ewa Rydel-Bydłowska.

Informacje z rynku wydawniczego sugerowały, że w start polskiego "Vogue", który miałby pojawić się na rynku już jesienią tego roku, zaangażowany jest także Filip Niedenthal, były redaktor naczelny "Esquire Polska". Mówi się, że miałby zostać szefem redakcji. Niedenthal nie chciał tego komentować.

Więcej mówi Małgorzata Domagalik, redaktor naczelna "Pani", która pozytywnie ocenia zapowiedź pojawienia się nowego pisma. - To uznana marka, dobrze, że wchodzi na polski rynek. Pytanie, jakie są szczegóły licencji, bo one mogą się różnić. Na przykład brytyjskie wydanie jest bardziej dziennikarskie, a włoskie bardziej modowe - stwierdza Domagalik. Na pytanie, czy będzie zaangażowana w tworzenie polskiej edycji pisma (Domagalik odchodzi z "Pani" pod koniec września br.), odpowiada krótko: - Do września moje nazwisko jest w stopce "Pani".

Jak informował w maju br. także należący do Edipresse serwis Viva.pl, Sebastian Kulczyk jest w trakcie sprawy rozwodowej z Katarzyną Jordan. Według nieoficjalnych informacji to ona może być zaangażowana w powstanie polskiej edycji "Vogue". "Vogue" to luksusowy magazyn dla kobiet wydawany w USA od 1892 roku. Obecnie wychodzi na 22 rynkach.

(JM, 13.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.