Temat: public relations

Dział: PERSONALIA

Dodano: Czerwiec 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zamieszanie wokół stanowiska rzecznika prasowego biura Trybunału Konstytucyjnego

(fot. Adrian Grycuk / za wikipedia.org)

Monitorkonstytucyjny.eu podał informację, że Marcin Koman nie będzie już pełnił funkcji rzecznika prasowego biura Trybunału Konstytucyjnego. Jego miejsce miałaby zająć Maria Pereira. Koman zdementował wiadomość, którą w międzyczasie zdążyły przytoczyć i potwierdzić w swoich źródłach inne media.

Informację o odwołaniu rzecznika prasowego biura Trybunału Konstytucyjnego podał jako pierwszy "Monitor Konstytucyjny". Informując, że Marcin Koman ma być przesunięty na stanowisko dyrektora Zespołu Prezydialnego, który "wkrótce na mocy ustawy przestanie istnieć". Zdaniem serwisu jego miejsce ma zająć Maria Pereira, która dotychczas pracowała w Kancelarii Premiera, a prywatnie jest żoną dziennikarza TVP Samuela Pereiry. Wiadomość potwierdził serwis Fakt24.pl, dodając, że Maria Pereira będzie "odpowiadać za wizerunek medialny Trybunału". Podobna informacja znalazła się na Gazeta.pl.

Jednak na stronie Trybunału Konstytucyjnego - Trybunal.org.pl - pojawiło się wyjaśnienie, którego autorem jest Marcin Koman: "Uprzejmie informuję, że nadal sprawuję funkcję Rzecznika Prasowego Biura Trybunału Konstytucyjnego. Wszelkie spekulacje w tej sprawie są nieuprawnione" - napisał obecny rzecznik.
Maria Pereira, która prowadzi blog MakeMyPlace, przed pracą w Kancelarii Premiera, gdzie odpowiada m.in. za social media, pracowała w magazynie "Nowe Media", była fotoreporterką "Gazety Polskiej Codziennie" oraz moderatorem w serwisie Niezalezna.pl.

(TAD, 09.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.