Temat: spory sądowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza proces przeciwko Iwonie Poredzie-Łakomskiej, dziennikarce Nowa TV

Iwona Poreda-Łakomska w 2013 roku była nominowana do nagrody Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny (screen Nowa.tv)

9 czerwca br. ruszy proces z powództwa policji skierowany przeciwko Iwonie Poredzie-Łakomskiej, dziennikarce programu "Teraz ja!" (Nowa TV) za prowokację dziennikarską. Postawiono jej zarzuty z kodeksu wykroczeń.

11 stycznia br. dziennikarka dzwoniła na posterunki policji, podając się za pracownicę gabinetu politycznego wiceministra spraw wewnętrznych, której zepsuł się samochód. Jak pokazano później na antenie Nowa TV, po trzecim telefonie wysłano do niej radiowóz. Wtedy przerwała prowokację. Materiał pokazano 13 stycznia w programie informacyjnym "24 godziny", a dwa dni później w programie publicystycznym "Teraz ja!".

Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie skierowała sprawę na drogę sądową. Dziennikarce postawiono zarzut dwóch wykroczeń: posłużenia się nieprawdziwymi danymi i sprowokowania czynności policji. Rozprawa odbędzie się 9 czerwca br. w Sądzie Rejonowym w Zambrowie.

Zdaniem Iwony Poredy-Łakomskiej sprawa jest kuriozalna, a proces będzie miał charakter polityczny. "Komenda Główna Policji zastosowała obronę przez atak i zanim ukazał się reportaż wydała pełne przekłamań oświadczenie, które zostało powielone przez wiele mediów" - mówi dziennikarka. "Naszym celem było sprawdzenie, czy zwykli policjanci są nadal wykorzystywani przez przełożonych do wykonywania poleceń przedstawicieli władzy. Prowokacja w 100 proc. to wykazała. Wysłano patrol, by pomógł urzędniczce z gabinetu ministra Jarosława Zielińskiego, która zgłosiła problem z akumulatorem. Policjanci szukali kabli i mówili, że komendant *przebiera nogami*" - komentuje Poreda-Łakomska.

(IKO, 07.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.