Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szwajcarski sąd skazał za polubienie obraźliwych treści na Facebooku

(fot. za Pixabay)

Sąd dystryktu Zurich w Szwajcarii nakazał zapłacić mężczyźnie 4 tys. franków szwajcarskich za polubienie na Facebooku obraźliwych, nieprawdziwych informacji o innej osobie - informuje agencja AFP.

Sprawa dotyczy dyskusji na Facebooku, która odbyła się w 2015 roku, a internauci kłócili się o to, które organizacje prozwierzęce mogą uczestniczyć w ulicznym festiwalu wegańskim. Erwin Kessler, szef organizacji Verein gegen Tierfabriken, był podczas tej dyskusji oskarżany o antysemityzm i rasizm w postach na Facebooku (Kessler kilkadziesiąt lat temu odbywał karę więzienia za porównanie żydowskiego uboju rytualnego z Holokaustem).

Kessler pozwał kilkanaście osób uczestniczących w dyskusji, niektóre z nich zostały już skazane. Amr Abdelaziz jest jednak pierwszą osobą, którą skazano za samo polubienie treści obrażających Kesslera. Sąd uznał, że Abdelaziz, klikając "Lubię to", udostępnia treści swoim znajomym na Facebooku, jednocześnie "obrażając honor Kesslera".
Wyrok nie jest prawomocny.

(JM, 01.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.