Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze przejęli od Burdy Chip.pl. Serwis wspiera Damian Kwiek

Chip.pl w nowej odsłonie pojawi się w ciągu najbliższych tygodni (fot. za Facebook.com)

Część byłego zespołu polskiej wersji "Chip" przejmuje serwis WWW magazynu od wydawnictwa Burda Media.

Stronę od niemieckiego właściciela kupiła spółka L-Space, założona przez dziennikarzy. Polska firma zawarła umowę licencyjną z Chip Holding, dzięki czemu witryna będzie nadal działała pod marką "Chip". Redakcja współpracować ma z Chip.de. Wartości transakcji nie podano.

Chip.pl w nowej odsłonie pojawi się w najbliższych tygodniach, prawdopodobnie w lipcu br. Do tego czasu serwis będzie działał jeszcze w starym layoucie.

Serwis będą tworzyli pracujący w nim wcześniej dziennikarze oraz nowi członkowie zespołu. Z poprzedniego składu w redakcji pozostało pięć osób, w tym dotychczasowy naczelny "Chipa" Konstanty Młynarczyk. Za dział informacyjny będzie odpowiadał Damian Kwiek, były dziennikarz Programu III Polskiego Radia.

Ostatni numer miesięcznika komputerowego "Chip" ukazał się w kwietniu br.

(KOZ, 24.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.