Temat: wyniki finansowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przychody TVN w I kwartale wzrosły o 4,1, amerykańskiego właściciela o 4,7 proc.

Przychody właściciela TVN w I kw. br. były o 4,7 proc. większe niż rok temu

W pierwszym kwartale br. przychody TVN były o 4,1 proc. większe niż rok wcześniej – podała w swoim raporcie giełdowym amerykańska spółka Scripps Networks Interactive, właściciel TVN.

Wzrost podano według przychodów w złotych, bez uwzględnienia różnic kursowych. W sumie przychody SNI z działalności poza USA wyniosły w I kw. br. 125,5 mln dol., co oznacza wzrost o 3,5 proc. wobec I kw. ub.r.

Łączne skonsolidowane przychody właściciela TVN wyniosły w I kw. br. 855,1 mln dol. i były o 4,7 proc. większe niż rok wcześniej. Motorem wzrostu – jak podaje SNI w raporcie finansowym – były przychody reklamowe, o 4,3 proc. większe niż rok temu (wyniosły 596,7 mln dol.) i przychody z dystrybucji kanałów – które wzrosły o 4,5 proc. (do 238,4 mln dol.).

Skonsolidowany zysk brutto SNI wyniósł 351 mln dol. i był o 148 mln dol. niższy od wypracowanego w I kw. ub.r. Spółka zwraca jednak uwagę, że na dobry wynik I kw. ub.r. wpłynęła sprzedaż udziałów w regionalnej amerykańskiej stacji sportowej, która przyniosła SNI 208,2 mln dol.

(RUT, 08.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mateusz Borek skończył komentowanie Bundesligi w Eurosporcie

Mateusz Borek w różnych stacjach komentował mecze Bundesligi od 20 lat (screen z YouTube)

Mateusz Borek nie będzie już komentować meczów piłkarskiej Bundesligi na antenach Eurosportu. Miał się pożegnać niedzielnym meczem Freiburga z Schalke w Eurosporcie 2, ale musiał zrezygnować z powodów osobistych.

- Musiałem wyjechać do rodzinnej Dębicy - wyjaśnia komentator na stałe zatrudniony w Polsacie. - Mecze w Eurosporcie komentowałem na zasadzie dżentelmeńskiej umowy, w czasie wolnym. Niewykluczone, że od czasu do czasu - jeżeli będzie taka możliwość - skomentuję jakiś mecz albo turniej. Już jednak nie Bundesligę, którą relacjonowałem od 20 lat. Najpierw w Canal+, następnie w Eurosporcie - mówi Borek.
Sezon ligi niemieckiej kończy się 20 maja, zostały jeszcze dwie kolejki. - W tym czasie będę zaangażowany przy galach bokserskich z udziałem m.in. Tomasza Adamka i Krzysztofa Włodarczyka. Nie da się pogodzić terminów - tłumaczy.

Oprócz obowiązków dziennikarskich Borkowi doszły nowe - promotora eventów bokserskich. Uzyskał licencję pozwalającą mu na zorganizowanie gali z udziałem Tomasza Adamka transmitowanej przez Polsat.

Od sezonu 2017/2018 prawa do pokazywania Bundesligi przejmuje Eleven Sports. Grupa zamierza prowadzić transmisje przy udziale własnych komentatorów.

(MAC, 08.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY