Dział: PERSONALIA

Dodano: Maj 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Magierowski odchodzi z Kancelarii Prezydenta

Marek Magierowski (screen YouTube Fakt24.pl)

Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta, złożył rezygnację.  Zastąpi go Krzysztof Łapiński.

Z ustaleń serwisu wPolityce.pl wynika, że dymisja Marka Magierowskiego, została przyjęta, a oficjalnym powodem odejścia były względy rodzinne

Jak podał serwis 300polityka.pl, następcą Magierowskiego będzie poseł PiS Krzysztof Łapiński. 

Marek Magierowski pracę w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy zaczął w październiku 2015 roku jako ekspert ds. dyplomacji publicznej. Z początkiem grudnia 2015 roku został dyrektorem biura prasowego.

Wcześniej Magierowski był publicystą ”Tygodnika do Rzeczy” i wicenaczelnym ”Rzeczpospolitej” (w latach 2006-2011). Pracował także w "Newsweeku" i "Gazecie Wyborczej". (KOZ)

(05.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: PERSONALIA

Dodano: Maj 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Kania nową naczelną TV Republika. Zastąpiła Tomasza Terlikowskiego

Tomasz Terlikowski oświadczył, że komunikat w jego sprawie zostanie wydany w poniedziałek (screen z YouTube)

Tomasz Terlikowski przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego Telewizji Republika. Jego miejsce zajęła Dorota Kania, dziennikarka "Gazety Polskiej" i współautorka serii książek "Resortowe dzieci".

Tomasz Terlikowski pozostaje w zarządzie Telewizji Republika, którego członkiem był od lipca 2013 roku, a 2014 także redaktorem naczelnym stacji.

Dorota Kania jest dziennikarką "Gazety Polskiej" i współautorką książek z serii "Resortowe dzieci". W lutym 2016 roku została skazana przez sąd na dwa lata więzienia w zawieszeniu za powoływanie się na wpływy w rządzie PiS i wyłudzenie 270 tys. zł od rodziny lobbysty Marka Dochnala. Kilka miesięcy później sąd apelacyjny uniewinnił ją z zarzutów.

Ostatnią decyzją Tomasza Terlikowskiego jako redaktora naczelnego w Telewizji Republika było zdjęcie z anteny audycji Rafała Porzezińskiego "Dwunasty krok", poświęconej walce z uzależnieniami. – To normalna decyzja dotycząca oceny programu i jego oglądalności - wyjaśnia Terlikowski. O zdjęciu audycji poinformował sam Porzeziński, od 2016 dyrektor i redaktor naczelny Programu I Polskiego Radia. Na Facebooku napisał: "Po 3 latach i 4 miesiącach program >>Dwunasty Krok<< znika z TV Republika, ostatni odcinek z ks. Markiem Dziewieckim zostanie wyemitowany w 100 lecie objawień fatimskich tj. 13 maja".


(AMS, KOZ, 08.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.