Dział: RADIO

Dodano: Maj 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szwedzcy dziennikarze wspierają finansowo zwalnianych z Polskiego Radia

Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego (fot. materiały prasowe)

Szwedzkie stypendium Pen2Pen zostało przyznane powstającemu Stowarzyszeniu Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego, którym kieruje Wojciech Dorosz, zwolniony szef związku zawodowego w Polskim Radiu.

Pen2Pen wręczane jest przez oddział stowarzyszenia szwedzkich dziennikarzy w regionie Örebro dla dziennikarzy, którzy "pracują w warunkach zagrożenia i zastraszenia". W tym roku stypendium w wysokości 24 tys. koron (ok. 10 tys. zł) zostało przekazane na tworzenie Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego, które ma zrzeszać byłych i obecnych pracowników publicznego radia w Polsce. W jego zarządzie są Wojciech Dorosz (jako przewodniczący), były szef związku zawodowego w Programie II i III Polskiego Radia, zwolniony dyscyplinarnie w grudniu ub.r. oraz Dorota Nygren (wydawczyni w Polskim Radiu) i Marcin Majchrowski (zwolniony z Dwójki w grudniu ub.r.).
Szwedzcy dziennikarze napisali, że doceniają tworzące się stowarzyszenie "W dowód uznania za tę niezachwianą wolę i odwagę, które są konieczne do walki o wolność słowa i niezależność dziennikarską w kraju, gdzie wolność dziennikarska jest poważnie zagrożona".

(JM, 05.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.