Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Turcji zablokowano wszystkie wersje językowe Wikipedii

Turecki Urząd ds. Informacji i Komunikacji potwierdził zablokowanie Wikipedii

W Turcji użytkownicy internetu nie maja dostępu do Wikipedii. Blokada dotyczy wszystkich wersji językowych Wikipedii.

Turecki Urząd ds. Informacji i Komunikacji potwierdził zablokowanie domeny Wikipedia.org, ale nie podał przyczyny. Media spekulują, że może chodzić o obecność na Wikipedii treści, które tureckie władze określają jako promujące terroryzm, gdyż wskazują na związki Turcji z organizacjami terrorystycznymi.
Nie poinformowano też, jak długo będzie trwać blokada.

(MAK, PAP, 30.04.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aleksandra Pajewska pokieruje obszarem show-biznes w WP

Aleksandra Pajewska dołączyła do WP w ub.r. (fot. materiały prasowe)

Aleksandra Pajewska od maja zostanie szefową obszaru show-biznes. Przejmie obowiązki Sylwii Olech, dotychczasowej dyrektor wydawniczej obszarów rozrywka i kultura, z którą Wirtualna Polska rozstaje się z końcem kwietnia.

Pajewska dołączyła do WP w ub.r. na stanowisko wydawcy serwisów showbiznesowych (WP Gwiazdy i WP Teleshow), była też redaktor prowadzącą serwis Pudelek.pl. W latach 2013-2016 była dziennikarką działu Ludzie w "Fakcie" (Ringier Axel Springer Polska). Na nowym stanowisku, mimo jego innej nazwy, przejmie obowiązki Sylwii Olech.
Olech pracowała w WP od ub.r., wcześniej była wicenaczelną magazynów "Party" i "Flesz. Życie Gwiazd" (Edipresse Polska) i wicenaczelną oraz redaktorką w "Pani" (Wydawnictwo Bauer). 

Zmienia się też stanowisko Barbary Żelazko, związanej z WP od ośmiu lat lat, która ostatnio była redaktor prowadzącą serwisów popkulturalnych (WP Książki, WP Filmy). Od maja będzie wydawcą prowadzącym tych serwisów.

(JM, 01.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.