Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Sonar.wyborcza.pl wystartował w wersji beta na urządzeniach mobilnych

Sonar dostępny jest na razie tylko na urządzeniach mobilnych

”Gazeta Wyborcza” (Agora) uruchomiła serwis Sonar.wyborcza.pl. Projekt otrzymał dofinansowanie od firmy Google w ramach Funduszu DNI Innovation Fund.

Serwis ma zapewnić możliwość śledzenia działań i inicjatyw zgłaszanych przez polityków w parlamencie i w lokalnych samorządach. Projekt ma pomóc zrozumieć wpływ dużej i małej polityki na codzienne życie, w tym budżet domowy, edukację oraz służbę zdrowia.
Na razie Sonar.wyborcza.pl w wersji beta dostępny jest wyłącznie na urządzeniach mobilnych. W docelowym kształcie uruchomiony zostanie jesienią. Z serwisu korzystać mogą zalogowani użytkownicy Wyborcza.pl. Projekt realizowany jest we współpracy z Laboratorium EE.
Fundusz DNI Innovation Fund ma służyć rozwojowi innowacji w europejskich mediach. ”Gazeta Wyborcza” otrzymała dofinansowanie w kategorii dużych projektów (0,3-1 mln euro).

(KOZ, 28.04.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Instagram ma już 700 mln użytkowników

Serwis społecznościowy Instagram poinformował, że ma już 700 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Należący do Facebooka serwis w ostatnich czterech miesiącach zyskał aż 100 mln użytkowników. Oznacza to, że ich liczba rośnie szybciej, niż wcześniej. Instagram ogłosił też, że z przypominającej Snapchata funkcji Stories korzysta codziennie 200 mln użytkowników.
Instagram został założony w 2010 roku. Dwa lata później przejął go Facebook za 1 mld dol.

(LL, 29.04.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.