Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ringier Axel Springer Media wykupił od TVN resztę udziałów w Onecie

26 kwietnia Ringier Axel Springer Media AG i TVN SA podpisały umowę dotyczącą nabycia przez RASM AG pozostałych 25 proc. udziałów w Onet Holding. Szwajcarska spółka stała się tym samym jedynym właścicielem Onetu. Z zarządu Onet Holding odchodzą menedżerowie TVN: Piotr Jastrzębski i Marek Szydłowski.

Spółki nie ujawniają kwoty transakcji. Jest ona następstwem umowy zawartej między TVN a Ringier Axel Springer Media AG w 2012 roku. Wtedy RASM AG za 75 proc. Onetu zapłacił 956,25 mln zł.

W związku z transakcją z zarządu Onet Holding odchodzą związani z TVN Piotr Jastrzębski i Marek Szydłowski. Nikt nie został powołany na ich miejsce.

Onet Holding to spółka, do której należy 100 proc. udziałów w Onet SA, Skapiec.pl, Opineo i 63 proc. udziałów w City-Nav (producent aplikacji Jakdojade.pl).

(JM, 28.04.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Sonar.wyborcza.pl wystartował w wersji beta na urządzeniach mobilnych

Sonar dostępny jest na razie tylko na urządzeniach mobilnych

”Gazeta Wyborcza” (Agora) uruchomiła serwis Sonar.wyborcza.pl. Projekt otrzymał dofinansowanie od firmy Google w ramach Funduszu DNI Innovation Fund.

Serwis ma zapewnić możliwość śledzenia działań i inicjatyw zgłaszanych przez polityków w parlamencie i w lokalnych samorządach. Projekt ma pomóc zrozumieć wpływ dużej i małej polityki na codzienne życie, w tym budżet domowy, edukację oraz służbę zdrowia.
Na razie Sonar.wyborcza.pl w wersji beta dostępny jest wyłącznie na urządzeniach mobilnych. W docelowym kształcie uruchomiony zostanie jesienią. Z serwisu korzystać mogą zalogowani użytkownicy Wyborcza.pl. Projekt realizowany jest we współpracy z Laboratorium EE.
Fundusz DNI Innovation Fund ma służyć rozwojowi innowacji w europejskich mediach. ”Gazeta Wyborcza” otrzymała dofinansowanie w kategorii dużych projektów (0,3-1 mln euro).

(KOZ, 28.04.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.